a
HomeDom i wnętrzeUrzeczywistnij marzenia o własnym domu

Urzeczywistnij marzenia o własnym domu

Urzeczywistnij marzenia o własnym domu

Własny dom to marzenie wielu Polaków – zazwyczaj chcą oni nie tylko mieszkać w domu obszernym, ale i położonym z dala od miasta. Kwestie urbanistyczne mogą jednak zmienić się w ciągu kolejnych lat – zazwyczaj niewielkie osiedla domków szybko zostają obudowane z każdej strony. Koniecznie zadbajmy więc przynajmniej o nasz komfort. Jak dzisiaj buduje się domy? Czy musimy wydawać dużo na dom naszych marzeń?

Dom, który nie ogołoci naszej kieszeni

Obecnie osoby pragnące posiadać własny dom mają dwie możliwości. Pierwsza to wybudowanie go jako prywatni inwestorzy, z wykorzystaniem pomocy firm budowlanych, druga możliwość to kupno gotowego domu w stanie surowym zamkniętym lub deweloperskim od dewelopera. W pierwszym przypadku sami możemy zdecydować o kształcie i metrażu domu, dopasować go do naszych potrzeb. W drugim – nie musimy czekać latami na to, aby wejść do naszego domu marzeń. Obie te opcje łączy jedna rzecz – niebagatelnie wysoka suma. Faktem jest, że aby kupić dom, konieczne jest zaciągnięcie olbrzymiego kredytu, gdyż niewiele jest osób, które byłyby w stanie wyłożyć taką ilość gotówki od ręki. Rozwiązaniem są oczywiście kredyty zaciągane w banku na bardzo długi czas.
Jeśli nie interesuje nas wieloletni związek z bankiem warto rozważyć domy w konstrukcji szkieletowej, oferowane m.in. przez firmę mawit.com.pl. Ten rodzaj domów staje się coraz popularniejszy w polskich warunkach. Nie tylko buduje się go zaskakująco szybko, ale także jest znacznie tańszy od klasycznych domów.

Dom na miarę naszego portfela!

Faktem jest, że dom z drewna gotowy jest po 2-8 miesiącach, w zależności od tego, w jakim stanie ma być oddany. Nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę – budowę domu można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie! Koszt budowy takiego domu jest o ok. 35% niższy od kosztu analogicznego domu murowanego.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com