a
HomeCiekaweWybór lakieru do felg

Wybór lakieru do felg

Wybór lakieru do felg

Felgi są jednym z bardzo ważnych elementów samochodu. Felga to metalowa obręcz, której zadaniem jest odpowiednie wentylowanie tarcz, przewodów hamulcowych oraz zacisków. Felgi są najczęściej produkowane ze stali bądź też aluminium.
Wraz z biegiem czasu felgi ulegają zniszczeniu, porysowaniu czy uszkodzeniu. Należy więc o nie odpowiednio zadbać. Idealnym rozwiązaniem jest lakier do felg.

Dostępne dziś na rynku lakiery do felg można spotkać w różnych odmianach. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę jaki rodzaj felg się posiada i pod tym kątem dobrać lakier.
Drugim czynnikiem jest własna wygoda. Dostępne są zarówno lakiery klasyczne, jak i w wersji sprayowej.

Felgi stalowe

Felgi stalowe są bardzo podatne na wilgoć, a tym samym korozję. Decydując się na lakier do tego typu felg należy mieć właśnie to na uwadze. Lakier musi przede wszystkim uodparniać felgi na działanie wody, a co się z tym wiąże i korozji. Korzystając z lakieru możliwe jest także przeprowadzenie odrdzewiania. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się wersje akrylowe, które charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na wodę.

Felgi aluminiowe

Lakier do felg aluminiowych charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest niezwykle bezpieczny dla malowanej powierzchni. Dodatkowe utwardzenie idealnie ochrania przed uszkodzeniami. Za pomocą tego lakieru możliwa jest zmiana koloru bądź też uwydatnienie aktualnej.

Lakier w sprayu

Lakier w sprayu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie łatwość użycia. To także gwarancja prawidłowego wykorzystania- spray maluje powierzchnię równomiernie.
Spray ma także swoje wady. Najlepiej jest korzystać z niego w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to spowodowane przede wszystkim warunkami atmosferycznymi. Zła pogoda może skutecznie utrudnić aplikację lakieru na felgach.
Osobom, dla których liczy się każdy grosz, jest to idealny zakup, jednakże nie są to znaczne kwoty.

Emalia ftalowa

Emalia ftalowa jest produkowana na bazie żywicy alkidowej. Wykorzystuje się ją głównie do felg stalowych, nadając im niezwykle wyrazisty kolor. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość w nakładaniu na powierzchnię oraz bardzo dobra przyczepność.
Wersja karbamidowa gwarantuje jeszcze lepszą ochronę powierzchni metalowych, dzięki wykorzystaniu dodatkowych składników.

Farbę do zacisków hamulcowych kupisz na Lakiery24.com

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com