Ochrona produktów przed wilgocią
Wilgoć jest wszędzie, więc lepiej zrobisz, jeśli zadbasz o swoje produkty, zamiast liczyć straty. I te finansowe, i te wizerunkowe. Nie wiesz jak zapewnić odpowiednie warunki swoim towarom? Czytaj dalej! Wyjdzie ci to na dobre.
Wilgoć jest wszędobylska
Nawet w miejscach, w których wydawać by się mogło, że jest sucho, występuje wilgoć. Poza specjalistycznie przygotowanymi pomieszczeniami, nie ma miejsc, w których nie ma wilgoci. Co to oznacza? Cóż, po prostu musisz się z tym pogodzić i zadbać o swoje towary, zanim ulegną zniszczeniu. Tak, zniszczeniu. Wilgoć może wydawać się niewinna, ale może być przyczyną prawdziwej tragedii.
Skutki zawilgocenia produktów
Najbardziej oczywistym efektem działania wilgoci jest powstawanie pleśniowych nalotów i namnażanie się bakterii. Ale istnieją produkty, które mogą całkowicie stracić swoje właściwości, jeśli poddane zostaną działaniu wilgoci – mowa tu na przykład o niektórych farmaceutykach (nietrudno sobie wyobrazić, co się stanie z zawilgoconymi tabletkami musującymi…) albo o materiałach budowlanych.
Co w takim wypadku stosować?
Pochłaniaczy wilgoci dostępnych na rynku jest od groma i jeszcze trochę. Pojawia się więc pytanie jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb. Niezależnie od rodzaju sprzedawanego przez nas towaru, dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty naturalne, bezzapachowe i nietoksyczne.
Ciekawą propozycją są zwłaszcza sorbenty mineralne Dry Bag. Możemy o nich przeczytać np., że wykazują:
zdolność do adsorpcji wilgoci aż do 78 % masy własnej, co jest 2 – 3 razy więcej od pozostałych materiałów pochłaniających wilgoć
źródło cytatu: pochlaniaczewilgoci.pl
Jeśli do tego dodać, że są obojętne chemiczne, niepylące i działają od 45 do 90 dni, można pomyśleć, iż trafiliśmy na rozwiązanie idealne.