a
HomeTechnologiaOchrona produktów przed wilgocią

Ochrona produktów przed wilgocią

Ochrona produktów przed wilgocią

ochrona produktów przed wilgociąWilgoć jest wszędzie, więc lepiej zrobisz, jeśli zadbasz o swoje produkty, zamiast liczyć straty. I te finansowe, i te wizerunkowe. Nie wiesz jak zapewnić odpowiednie warunki swoim towarom? Czytaj dalej! Wyjdzie ci to na dobre.

Wilgoć jest wszędobylska

Nawet w miejscach, w których wydawać by się mogło, że jest sucho, występuje wilgoć. Poza specjalistycznie przygotowanymi pomieszczeniami, nie ma miejsc, w których nie ma wilgoci. Co to oznacza? Cóż, po prostu musisz się z tym pogodzić i zadbać o swoje towary, zanim ulegną zniszczeniu. Tak, zniszczeniu. Wilgoć może wydawać się niewinna, ale może być przyczyną prawdziwej tragedii.

Skutki zawilgocenia produktów

Najbardziej oczywistym efektem działania wilgoci jest powstawanie pleśniowych nalotów i namnażanie się bakterii. Ale istnieją produkty, które mogą całkowicie stracić swoje właściwości, jeśli poddane zostaną działaniu wilgoci – mowa tu na przykład o niektórych farmaceutykach (nietrudno sobie wyobrazić, co się stanie z zawilgoconymi tabletkami musującymi…) albo o materiałach budowlanych.

Co w takim wypadku stosować?

Pochłaniaczy wilgoci dostępnych na rynku jest od groma i jeszcze trochę. Pojawia się więc pytanie jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb. Niezależnie od rodzaju sprzedawanego przez nas towaru, dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty naturalne, bezzapachowe i nietoksyczne.

Ciekawą propozycją są zwłaszcza sorbenty mineralne Dry Bag. Możemy o nich przeczytać np., że wykazują:

zdolność do adsorpcji wilgoci aż do 78 % masy własnej, co jest 2 – 3 razy więcej od pozostałych materiałów pochłaniających wilgoć

źródło cytatu: pochlaniaczewilgoci.pl

Jeśli do tego dodać, że są obojętne chemiczne, niepylące i działają od 45 do 90 dni, można pomyśleć, iż trafiliśmy na rozwiązanie idealne.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ zobacz zobacz wiecje