a
HomeZdrowie i urodaOczyszczanie skóry twarzy – jak robić to z głową?

Oczyszczanie skóry twarzy – jak robić to z głową?

Oczyszczanie skóry twarzy – jak robić to z głową?

brush-1367784_1920

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na kontakt z licznymi substancjami toksycznymi, zanieczyszczeniami, utratę wody. Wynikiem tej sytuacji jest jej szarzenie, szybsze pojawianie się zmarszczek, wysuszenie. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja każdego dnia, aby nasza skór promieniała. Jak tego dokonać?

Oczyszczanie i nawilżanie

Podstawą jest odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie. W domu powinno stosować się lekkie płyny micelarne lub żele do mycia twarzy oparte na naturalnych składnikach. Dzięki naturalnym esencjom skóra nie będzie wysuszona, za to odpowiednio oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów. Istotne jest dobranie odpowiedniego kremu – poszukiwania idealnego mogą zająć nam nieco czasu. Warto testować kosmetyki naturalne i ekologiczne – są one delikatne a w swoim składzie nie zawierają sztucznych substancji czy konserwantów.
Warto co jakiś czas stosować również maseczki odżywcze na twarz. Dostarczą one skórze niezbędnych składników mineralnych i pozwolą poprawić jej wygląd.
Wiele osób decyduje się na skorzystanie z ofert salonów kosmetycznych – znajdziemy w nich zabiegi oczyszczalnia skóry. Niezbędny do tego sprzęt kosmetyczny jest bezpieczny, a same zabiegi są całkowicie bezbolesne. Po nich skóra jest promienna, znacznie lepiej nawilżona.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com