a
HomeDom i wnętrzeOgród odpowiedni do odpoczywania

Ogród odpowiedni do odpoczywania

gnejsy - kamień naturalny

Ogród odpowiedni do odpoczywania

Nasze ogrody coraz częściej aranżowane są na podstawie tego, co widzimy w licznych katalogach ogrodniczych. Nie powinno to dziwić – pragniemy aby to miejsce było wygodne, komfortowe i dostosowane do odpoczynku. Najczęściej nasze starania skupiają się wokół odpowiedniego trawnika, roślin oraz doborze mebli ogrodowych. Od czego zacząć tworzenie idealnego ogrodu? Oto kilka wskazówek.

Trawnik, rośliny…

Bez względu na to, jakim kawałkiem ziemi dysponujemy, ważne jest zadbanie o piękny trawnik. Możemy wysiać go samodzielnie z nasion lub też posiłkować się trawnikami w rolkach, rozkładanymi wprost na ziemi. Bez względu na metodę musimy także dbać o to, aby trawa była regularnie odchwaszczana oraz koszona. Dzięki temu uzyskamy elegancki, zielony dywan w naszym ogrodzie – czyli podstawę!

Drugim ważnym elementem są oczywiście rośliny – jeśli nie posiadamy smykałki do sadzenia warto wykorzystać gotowe sadzonki dostępne w sklepach ogrodniczych lub też w kwiaciarniach. Takie sadzonki możemy przesadzić bezpośrednio do ziemi, innych doniczek czy też po prostu włożyć w ozdobne osłonki i cieszyć się pięknymi roślinami ustawionymi np. na stole ogrodowym. Jeśli nie wiemy jakich roślin szukać dobrym rozwiązaniem okażą się zioła: mięta, bazylia, oregano – nie tylko pięknie wyglądają, ale także pozwalają na ich późniejsze wykorzystanie w kuchni! Szukając kwiatów postawmy na lawendę, werbenę, niewielkie goździki – będą kwitły bardzo długo.

Odpoczynek w królewskim stylu!

Jeśli pragniemy, aby w naszym ogrodzie zagościł prawdziwy luksus możemy zdecydować się na
SPA ogrodowe. Co to oznacza? Topowi producenci mebli ogrodowych udostępniają swoim klientom również możliwość kupna wanny jacuzzi lub wanien z masażem. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przypadku osób ceniących relaks na świeżym powietrzu.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ live url https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/