a
HomeBiznesCo to pożyczki bez BIK?

Co to pożyczki bez BIK?

Co to pożyczki bez BIK?

dollar-505520_1920

Czy można pożyczyć pieniądze, mając już na koncie niespłacone długi i złą historię kredytową? Można. Na rynku od pewnego czasu funkcjonują pożyczki bez BIK, czyli takie, w których wymagania wobec klientów są obniżone do minimum. Pożyczkę bez weryfikacji w BIK otrzyma prawie każdy zainteresowany klient, ale nie znaczy to bynajmniej, iż jest to produkt o wysokiej atrakcyjności.

Na czym polega pożyczka bez BIK?

Wbrew pozorom, pożyczka bez BIK nie oznacza, że klienta w ogóle omija jakakolwiek weryfikacja. Wprawdzie pożyczkodawca nie zamawia raportu na https://www.bik.pl/, ale zwykle sprawdza klienta w innych rejestrach dłużników, na przykład w Biurze Informacji Gospodarczej, Rejestrze Dłużników albo Krajowym Rejestrze Długów. Różnica polega na tym, że obecność w takim rejestrze nie przekreśla automatycznie szans na otrzymanie pożyczki. Firmie chodzi raczej o to, by ocenić sytuację finansową potencjalnego klienta pod kątem spłaty nowego zadłużenia.

Tu właśnie dochodzimy do sedna problemu. Skoro pożyczka jest obarczona wysokim ryzykiem, trzeba to zagrożenie jakoś zrekompensować. Najlepiej finansowo. Pożyczki bez BIK są znacznie droższe od standardowych pożyczek, a klientom grożą wyjątkowo wysokie kary za niedotrzymanie terminu spłaty. Konsekwencje są więc takie, że niezwykle łatwo jest wpaść w spiralę zadłużenia, bo gdy karne odsetki przytłoczą dłużnika, będzie on sięgał po kolejne pożyczki na spłatę poprzednich i tak bez końca.

Dla kogo taki produkt?

Pożyczkę bez BIK trudno będzie zakwalifikować do grupy produktów korzystnych dla klienta. To raczej ostatnia deska ratunku dla dłużników, którzy nie mogą już liczyć na wsparcie banków czy renomowanych firm pożyczkowych, a pilnie potrzebują gotówki na swoje wydatki. Brak weryfikacji w BIK będzie też sprzyjał osobom, które zdołały się wygrzebać z dawnych długów, ale ich negatywna historia kredytowa wciąż widnieje w rejestrze i jest przyczyną, dla której tradycyjne instytucje finansowe odmawiają współpracy.

Pożyczkę bez BIK można otrzymać bez żadnego zaświadczenia o dochodach, niektóre oferty są od razu przygotowywane z myślą o osobach zadłużonych. To zupełnie inny produkt niż szybkie pożyczki online na Łowca Chwilówek, które skierowane są do osób o stabilnej sytuacji finansowej, bez długów, dzięki czemu można liczyć na niskie koszty obsługi i korzystne warunki spłaty.

Czy opłaca się brać pożyczki bez BIK?

Pożyczka ma być wsparciem, a nie następnym obciążeniem. Pożyczki bez weryfikacji wydaje się prostym rozwiązaniem problemów finansowych, ale cena za tą pomoc jest najczęściej bardzo wysoka. Na pewno więc w pierwszej kolejności warto się starać o zwykłą pożyczkę, która jest tańsza i bezpieczniejsza. Dzięki takim pożyczkom można przy okazji budować pozytywną historię kredytową, co przyda się przy kolejnych transakcjach finansowych – osoba spłacająca długi na czas jest zawsze postrzegana jako dobry i wiarygodny klient. Z tego względu ranking chwilówek łowcachwilowek.pl uwzględnia tylko firmy współpracujące z BIK i tym samym może oferować klientom produkty najwyższej jakości, w wyjątkowo korzystnej cenie.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com