a
HomeDom i wnętrzeOgrodowy zakątek pełen romantyzmu

Ogrodowy zakątek pełen romantyzmu

Ogrodowy zakątek pełen romantyzmu

Czym tak naprawdę jest romantyzm? Pewną wartością, która pojawia się nagle jako efekt przeżyć wyrazistych, wzniosłych, niecodziennych. Romantyczna może być osoba, jej działania i oczywiście uczucia, szczególnie miłość. Ale romantyzm to także pewien walor przestrzeni, który pojawia się nagle i najczęściej nie jesteśmy w stanie go wyrazić, jednocześnie głęboko go odczuwając. Doskonale rozumieli ten romantyczny pierwiastek twórcy ogrodów w stylu angielskim. Pełnych tajemniczości, nieoczywistości, sekretnego piękna i niewypowiedzianego uroku. Taki romantyzm przestrzeni można odtworzyć we własnym ogrodzie. Najlepiej w zakątku odseparowanym nieco od świata. Na przykład w drewnianej altance, schowanej w cieniu starych drzew.

Białe meble technorattanowe w romantycznym stylu

Romantyzm to nie tylko wzniosłe uczucia, ale też malownicze pejzaże. Te typowo romantyczne, przedstawiające wzburzona naturę, przemieniającą się i twórczą. Ale także jako romantyczne określimy pełne uroku miejsca oraz obrazy, które zachęcają do wyznawania uczuć, do wypowiadania miłosnych słów. Stanowią one jakby przyjemniejszą odmianę romantyzmu. Tego, który kojarzy się z miłością i tworzeniem dla niej najlepszego klimatu.

Białe meble technorattanowe to jeden z pomysłów na wyczarowanie takiego romantycznego zakątka w ogrodzie. Na przykład w białej altance w angielskim stylu. Gdzie znajdziemy takie rzeczy? Na pewno na gardenspace.pl, gdzie odkryjemy także szereg rekwizytów dekoracyjnych wpływających na romantyzm miejsca.

Romantyczny komplet rattanowy

Komplet rattanowy to kolejna propozycja do ogrodu, w którym obok roślin ma rozkwitać także romantyzm. Meble rattanowe łączą w sobie to, co refleksyjne z tym, co aktualne i nowoczesne. Komplet z rattanu przenosi nas w wyobraźni do przeszłości, do tradycji eleganckich pikników czy herbatek podawanych na luksusowych tarasach. Meble tego typu umożliwią wyczarowanie aranżacji romantycznej z rustykalną nutką.

Romantyczne iluminacje

Ogród romantyczny nie istnieje bez klimatycznego oświetlenia. Zapewnią je nowoczesne lampy LED, na przykład w kształcie kuli. Ale warto pomyśleć także o stylowych latarenkach, które odwołują się do klimatu francuskich kawiarenek, ukazywanych na płótnach wybitnych  malarzy, z postimpresjonistami na czele.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com