a
HomeDom i wnętrzeOkna na miarę XXI wieku

Okna na miarę XXI wieku

Okna na miarę XXI wieku

Okna nie są już tylko oszkleniem, które ma być barierą dla chłodu i wilgoci. W nowoczesnym budownictwie okna odgrywają wielką rolę – zapewniają optymalny komfort cieplny, są zabezpieczeniem przed złodziejami, nadają wnętrzu i elewacji designerskiego wyglądu oraz mogą znacząco zniwelować comiesięczne opłaty za ogrzewanie. Jakie nowoczesne rozwiązania w stolarce okiennej można uznać za najbardziej funkcjonalne?

Okna panoramiczne

Wśród trendów w architekturze widać wyraźny zwrot ku modernizmowi. Założenia obowiązującego w ubiegłym stuleciu stylu zostały odświeżone i dostosowane do współczesnego rynku, który na piedestale stawia minimalizm i geometrię. Architekci coraz chętniej i śmielej wykorzystują szkło do kreowania niezwykłego wnętrza i urozmaicenia elewacji domu. Okna panoramiczne dostarczają do wnętrza bardzo dużą ilość naturalnego światła, co przekłada się na samopoczucie osób przebywających w jego wnętrzu. Najczęściej wielkoformatowe tafle stosuje się w salonach, które sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni – strefy pokoju i ogrodu zlewają się w jedną całość, dając efekt nieskrępowanego obcowania z naturą.

Nowoczesne materiały

Jeszcze do niedawna procesowi zakupu okien towarzyszyło pytanie, jaki materiał wybrać: drewno czy plastik? Marki nowoczesnej stolarki okiennej, takie jak okna-internorm.pl, oferują nowatorskie i przełomowe rozwiązanie – połączenie estetyki drewna i walorów funkcjonalnych aluminium. Okna drewniano-aluminiowe są naturalną dekoracją wewnętrznych przestrzeni, a jednocześnie stanowią nieprzepuszczalną i energooszczędną zaporę. Szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak żaluzje międzyszybowe, ukryte okucia czy szyby antywłamaniowe znacznie wpływają na komfort codziennego życia – dom staje się twierdzą nie do zdobycia, odgrodzoną od wścibskiego wzorku sąsiadów i zapewaniającą idealny komfort cieplny domownikom.

 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com