a
HomeDom i wnętrzeJak dbać o meble ogrodowe?

Jak dbać o meble ogrodowe?

Jak dbać o meble ogrodowe?

Przed meblami ogrodowymi stoi niełatwe zadanie – zachować nieskazitelny wygląd mimo wpływu negatywnych czynników zewnętrznych. Czy cieszenie się pięknymi meblami, które narażone są na działanie opadów, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur jest w ogóle możliwe? Sprawdź!

Drewno, żeliwo, plastik…

Producenci nowoczesnego wyposażenia ogrodów proponują różnorodne modele zbudowane z materiałów o różnych strukturach – żeliwa, drewna, plastiku czy popularnego ostatnio rattanu i technorattanu. Niestety, większość mebli wymaga pracochłonnej konserwacji, która pozwoli im zachować pierwotny urok. Najbardziej starannej opieki potrzebują meble z drewna – raz na jakiś czas wymagają impregnacji, szlifowania, malowania lub lakierowania. Poza sezonem letnim muszą być przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu, aby ograniczyć do minimum wpływ środowiska.  Meble ogrodowe żeliwne należy dokładnie wyszorować drucianą szczotką oraz pokryć nową warstwą farby. Wydawać by się mogło, że najmniej kłopotu sprawiać będą meble plastikowe. Niestety, nic bardziej mylnego! Stoliki i krzesła ze sztucznych tworzyw należy czyścić specjalistycznymi preparatami, które mogą odbarwiać kolorową powierzchnię. Pod wpływem deszczu i działania ostrego słońca powierzchnia mebli może zmatowieć i stać się nieestetyczna.

Rattan wraca do łask

Producenci nowoczesnego wyposażenia ogrodów proponują innowacyjne rozwiązanie do zewnętrznych przestrzeni. Meble ogrodowe z rattanu są obecnie wyrazistym  trendem, który wnosi do ogrodów i wnętrz nieco naturalnego luzu. Rattanowe plecionki nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Jedyne, co należy zrobić, aby zachowały nieskazitelny wygląd, to lekko oczyścić je z kurzu miotełką. Pamiętaj, aby poza sezonem letnim zabezpieczyć meble i przechowywać je w suchym miejscu. Przy minimalnym wkładzie będziesz mógł cieszyć się pięknymi meblami przez wiele lat.

 

 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com