a
HomeCiekawePalarnie niezastąpione w każdym miejscu pracy

Palarnie niezastąpione w każdym miejscu pracy

Palarnie niezastąpione w każdym miejscu pracy

palarnie

Praca pod presją czasu, ciągły stres powodują, że wzrasta chęć sięgnięcia po papierosa. Wiele osób wychodzi wtedy na zewnątrz, by zrobić sobie chwilę przerwy. Niestety, takie wyjścia pochłaniają sporo czasu, a do tego łatwo można się przeziębić. Często nie ubieramy się tak jak trzeba, a temperatury na dworze są niskie. Jak temu zapobiec?

Postaw na palarnie

Najprostszym sposobem na pozbycie się problemu jest rzucenie papierosów. Niestety, nie jest to do końca dobrym pomysłem, bo powoduje wiele problemów. W rezultacie jesteśmy rozdrażnieni i trudno nam się skoncentrować. Nie można też wymagać od pracowników, by nie palili papierosów, bo to ich prywatna sprawa. Są jednak sposoby, by palenie nie było tak uciążliwe. Jednym z lepszych pomysłów są palarnie, czyli specjalnie wydzielone pomieszczenia, w których można palić. Mają one sporo zalet. Do najważniejszy, bez wątpienia, należy dobra wentylacja.

Tego typu obiekty są wyposażone w urządzenia neutralizujące przykre zapachy. Tym samym nikotynowy swąd nie jest uciążliwy dla pozostałych osób w firmie. Nie od dziś wiadomo, że szczególnie narażeni są tzw. bierni palacze, którzy sami nie stosują tego typu używek. Nie trzeba być uzależnionym od tytoniu, by zachorować na raka. Najbardziej szkodliwe są związki chemiczne powstające podczas palenia. To właśnie one są odpowiedzialne za rozwój wielu chorób cywilizacyjnych. Dobrej jakości palarnie niwelują ten problem. Dym tytoniowy nie jest wdychany przez osoby będące w pobliżu. To bardzo duże udogodnienie.

Palarnie to czysta oszczędność

Statystyki są przerażającej. Palenie to czysta starta czasu. Osoba uzależniona musi przynajmniej kilka razy wyjść zapalić. Jak się jednak okazuję znacznie więcej czasu zajmuje samo przejście się na przysłowiowego bucha niż faktyczny czas poświęcony na wypalenia papierosa. Często palacze muszą zjechać windą, przejść przez cały korytarz, by w końcu wydostać się na zewnątrz. Tym samym tracą nawet kilkanaście minut. Tymczasem jeśli palarnie umieści się wewnątrz budynku można uniknąć tych długich wycieczek. Co ważne nowoczesne kabiny są bardzo funkcjonalne. Dobry system wentylacji, sprawia że palenie nie jest uciążliwe dla pozostałych pracowników.

Nie trzeba tez ubierać kurtki, by zapalić. Tym samym znacznie skraca się czas przeznaczony na papierosa. Co ważne palacze są mniej narażeni na przeziębienia. Nie muszą stale opuszczać sali, by dostać się do innego miejsca. To bardzo duże udogodnienie i inwestycja która się zwraca. Pracownicy są bardziej efektywni i więcej czasu mogą poświęcać na wykonywanie swoich zawodowych obowiązków. Tym sposobem pracodawca może naprawdę sporo zyskać. Warto dobierać palarnie sprawdzonych firm, by później nie mieć większych problemów. Tego typu obiekty powinny być estetyczne, a przede wszystkim spełniać wysokie wymagania BHP. Potwierdzeniem tego są stosowne certyfikaty, które należy sprawdzić przed zakupem. Jeśli tego nie zweryfikujemy, palarnie nie będą funkcjonalne i posłużą znacznie krócej niż powinny.

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com