a
HomeTechnologiaJakie składniki powinien posiadać tusz dobrej jakości?

Jakie składniki powinien posiadać tusz dobrej jakości?

Jakie składniki powinien posiadać tusz dobrej jakości?

tusze oryginalne

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele tuszów do drukarek. Są to najczęściej oryginalne produkty, jednak należy mieć świadomość, iż często wielu sprzedawców może zaoferować nam zamienniki. Zatem na jaki produkt powinniśmy się zdecydować?

Najważniejsza jakość

Bez wątpienia istnieje duża grupa osób, która w sowich drukarkach instaluje jedynie zamienniki popularnych tuszów. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Kupowanie tańszych zamienników jest bardzo ryzykownym posunięciem, ponieważ mogą one trwale uszkodzić naszą drukarkę. Ponadto w swoim składzie posiadają substancje słabej jakości, z tego powodu wydruki nie są zadowalające. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku tuszów oryginalnych. Są to produkty nieco droższe, jednak ich jakość jest zdecydowanie lepsza. Zatem co decyduje o tak doskonałej jakości tuszów oryginalnych?

Doskonały skład

Tusze oryginalne swoją popularność zawdzięczają doskonałej jakości, na którą ogromny wpływ mają składniki produktu. Warto wiedzieć, iż tego typu produkty w swoim składzie posiadają między innymi filtr UV, który zapobiega przedostawaniu się promieni ultrafioletowych, które mogą zmienić kolor naszego wydruku. Również oryginalne produkty posiadają inhibitor wolnego rodnika, który bezpośrednio zapobiega pękaniu łańcuchów barwnika, które charakteryzują się znaczną długością. Także każdy oryginalny tusz w swoim składzie posiada substancje pochłaniające wilgoć. Jest to bardzo ważny składnik, ponieważ to dzięki niemu parowanie atramentów znacznie się zmniejsza. Warto dodać, iż także każdy produkt oryginalny posiada odpowiedni bufor pH. Jest to bardzo ważny składnik, ponieważ jeżeli pH zostanie zmodyfikowane w kierunku zasadowym, nasza drukarka, a w szczególności jej głowica, nie będzie tak łatwo ulegała różnego rodzaju korozji.

Powinniśmy pamiętać, iż jeżeli pragniemy, aby nasza drukarka pozostała jak najdłużej sprawna, należy zakupywać jedynie tusze oryginalne. Tylko tego typu produkty są w pełni bezpieczne dla naszego urządzenia i nie wyrządzą w nim żadnej szkody.

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com