a
HomeMotoryzacjaPrzegląd pozimowy samochodu

Przegląd pozimowy samochodu

Przegląd pozimowy samochodu

Po zimie nasz samochód wymaga gruntownego przeglądu – jazda po śniegu, nierównym terenie, w niskich temperaturach mogła mieć wpływ na wiele elementów naszego samochodu. Istotne jest wybranie się do zaufanego mechanika, który sprawdzi dokładnie każdy element zawieszenia i układu kierowniczego i podpowie, czy samochód wymaga jakichkolwiek napraw. Na co powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę? Oto kilka wskazówek.

Problemy z zawieszeniem

Podstawą kontroli po zimie są koła, zawieszenie oraz układ kierowniczy. Jazda po śliskim i trudnym terenie, kiedy nie zawsze widzimy co znajduje się pod śniegiem, mogła skutkować najeżdżaniem na kule śniegu, dziury, wysoko osadzone studzienki kanalizacyjne. W wyniku takich sytuacji najbardziej cierpi nasze zawieszenie: wahacze, mosty. Niewielkie naruszenie ich konstrukcji odbija się nie tylko na komforcie jazdy, ale z czasem może prowadzić do wypaczenia elementów konstrukcyjnych obu osi i prowadzić do wypadku!
Istotna jest wymiana opon na letnie – opony zimowe nie nadają się do jazdy w wiosennych temperaturach. Znacznie grubsza guma nie zapewni nam odpowiedniej przyczepności, a komfort jazdy będzie znacząco zmniejszony.

Uzupełnianie płynów eksploatacyjnych

Drugim ważnym elementem przeglądu pozimowego jest uzupełnienie wszystkich płynów znajdujących się w samochodzie. Poza płynami do spryskiwaczy, olejem do silnika czy płynem chłodniczym musimy samodzielnie ocenić, czy płyny w skrzyni biegów czy hamulcowy również nie wymagają wymiany czy dolania. Rozpoznamy ten moment poprzez mniej płynne korzystanie z pedału hamulca czy drążka skrzyni biegów.
Niezbędne płyny znajdziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Najczęściej przeprowadzanymi naprawami po okresie zimowym jest wymiana zawieszenia, jak również rewitalizacja skrzyni biegów czy układu kierowniczego.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421 zobacz wiecje live url