a
HomeDom i wnętrzePrzytulna sypialnia dla dziecka

Przytulna sypialnia dla dziecka

Przytulna sypialnia dla dziecka

pościel 3D

Urządzenie sypialni dla dziecka to niewątpliwie wyzwanie dla każdego rodzica. Pokój ten powinien być wygodny, zapewniać komfort i bezpieczeństwo. W przypadku dzieci w wieku szkolnym sypialnia jest jednocześnie miejscem do nauki, gdzie nie może zabraknąć biurka, lampki, regałów…

Miejsce do spania

Kluczowe jest dobranie odpowiedniego łóżka, materaca oraz pościeli. Wszystkie te elementy wpływają na wypoczynek i jakość snu. Łóżko powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Wielu rodziców decyduje się na kupno większego modelu, aby mebel był odpowiedni na kilka lat. Materace dostępne są w różnych stopniach twardości. Odpowiedni nie powinien się odkształcać. Kupujący są zdania, że najlepsze materace to te z wkładką z naturalnych włókien, np. kokosowych – dzięki nim materac nie magazynuje wilgoci.
Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej pościeli. Powinna być ona wykonana z bawełny – doskonale przepuszcza ona powietrze dzięki czemu skóra jest idealnie wentylowana, a temperatura jest optymalna. Bawełna jest także niezwykle trwała: nawet pranie w wysokich temperaturach nie wpłynie na wygląd pościeli. Materiał ten jest odporny na ścieranie, uszkodzenia mechanicznie, wnikanie brudu.

Do wyboru rodzice mają również pościele hypoalergiczne. Żyjemy w czasach, kiedy coraz częściej musimy walczyć z różnymi alergiami. Dzieci cierpią najczęściej z powodu roztoczy i kurzu. Pościel hypoalergiczna tworzona jest ze specjalnie dobranych włókien, które można prać w wysokich temperaturach i które nie magazynują brudu.
Pościelą możemy także… ozdobić pomieszczenie! Wystarczy wykorzystać pościel 3D, która charakteryzuje się niezwykle trwałymi i żywymi kolorami oraz realistycznym wzorem. Jeśli łóżko nie jest ścielone w ciągu dnia zakryć możemy je funkcjonalną narzutą.

Czytaj więcej na modnaposciel.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com