a
HomeZdrowie i urodaZioła w codziennej pielęgnacji włosów

Zioła w codziennej pielęgnacji włosów

Zioła w codziennej pielęgnacji włosów

splendore

Coraz więcej uwagi przykładamy do tego, jakich kosmetyków używamy do codziennej pielęgnacji naszych włosów. Nie wystarcza nam wiedza, że produkt zawiera wyciąg z jakiejś rośliny – szukamy kosmetyków pozbawionych parabenów, sztucznych substancji zapachowych.

Wiemy, jak cenne dla naszej skóry i włosów są naturalne wyciągi z roślin. Na szczęście ten trend jest coraz powszechniejszy, a producenci są niejako zmuszeni do sprostania oczekiwaniom klientów.

Szampony, balsamy, maski…

Szukając produktów z cennymi składnikami warto wnikliwie czytać etykiety. Sprawdzając skład konkretnego produktu naszą uwagę powinny przykuć wszelkie alkohole, gliceryna. Ich obecność jest niewskazana, a nawet może szkodzić naszym włosom. Wielu specjalistów jest zdania, że im krótszy skład produktu, tym lepiej.
Czego powinniśmy szukać w składzie kosmetyków do włosów? Z pewnością dużej ilości substancji mineralnych, naturalnych wyciągów z roślin. Najczęściej spotkamy się z wyciągami z ziół i roślin: pokrzywy, rumianku, mięty, kozieradki, maciejki, skrzypu polnego, łopianu. Zaletą naturalnych składników jest działanie przeciwzapalne, łagodzące, przywracanie naturalnego pH skóry głowy. Zioła będą pielęgnować nie tylko same włosy, ale również pobudzać cebulki do wzrostu. Szukając naturalnych środków wspomagających szybszy porost włosów w składzie szamponów szukajmy pieprzu, imbiru, papryki i wspomnianej wcześniej kozieradki.
Niezwykle popularną metodą pielęgnacji w ostatnich czasach stało się olejowanie włosów. Olej przeznaczony jest nie tylko dla samego włosa, ale przede wszystkim do wcierania w skalp. Olejki pobudzają krążenie, wspomagają szybszy przyrost włosów, uelastyczniają włosy i zamykają łuski. Oleje stosujemy na pół godziny przed myciem głowy. Ważne jest, aby podczas olejowania dokładnie natrzeć skalp i włosy. Po upływie 30 minut lub godziny olejek należy zmyć. Rezultaty zauważymy już po pierwszym zastosowaniu!

Więcej na: splendore.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com