a
HomeCiekaweRowery miejskie – rozwiązanie dla wymagającego turysty

Rowery miejskie – rozwiązanie dla wymagającego turysty

Rowery miejskie – rozwiązanie dla wymagającego turysty

Zdaniem niektórych podróżników są na świecie miasta, które da się porządnie zwiedzić tylko na piechotę. Jak chociażby przepiękny Mediolan, w którym przechadzka niemal każdą uliczką jest przyjemnością samą w sobie. Również w Brukseli natrafiamy na cuda architektury niemal na każdym skrzyżowaniu. Natomiast, jeżeli jesteśmy miłośnikami książek Dana Browna, wstydem byłoby nie przejść się słynną trasą templariuszy w Paryżu.

Problem w tym, że wszystkie wspomniane miasta są duże, a zwiedzanie ich na piechotę zwykle kończy się odciskami na stopach. Co zatem powinniśmy zrobić? Rozłożyć nasz długi spacer na kilka dni? A może wybrać przejażdżkę tramwajem lub metrem i zrezygnować z obejrzenia niektórych miejsc?

Z pomocą przychodzą dwa kółka

W rzeczywistości nie musimy robić ani jednego ani drugiego. A to dlatego że coraz więcej europejskich miast inwestuje w rowery miejskie. Są one fantastycznym rozwiązaniem dla turystów, którzy lubią zwiedzać w swoim tempie i są zainteresowani mniej uczęszczanymi zakątkami. Wynajem roweru miejskiego zwykle jest dosyć prosty i zaskakująco tani. Płatność najczęściej odbywa się poprzez aplikację bądź specjalny automat na ulicy. Wystarczy mieć przy sobie kilka drobniaków i można poczuć się jak przedstawiciel lokalnej społeczności miasta.

Spryt i wygoda

Ktoś powie: „no dobrze, ale rower trzeba później odstawić na miejsce, a to jest diabelnie niewygodne!” Wówczas spotka go niespodzianka, gdyż jest bardzo wiele punktów, przy których zarówno wypożyczać, jak i zostawiać rowery miejskie. Przykładowo: jeżeli zwiedzamy Paryż możemy rozpocząć podróż na dwóch kółkach obok Wieży Eiffla, a zakończyć ją przy Muzeum D’Orsay. Miasta korzystające z systemu City Bike dbają o to, by rowery miejskie miały swoje stojaki w miejscach ważnych dla turystów – czyli zabytkach, galeriach handlowych i dworcach autobusowych. Co jest fantastycznym połączeniem sprytu i wygody!

Wielki trend nowoczesnej Europy

Może nam się wydawać, że to zbyt proste, aby było prawdziwe. A nawet jeśli rzeczywiście tak jest, to rowery miejskie zapewne są rzadkością, na którą można trafić co najwyżej w kilku miastach. I tu kolejne zaskoczenie, bo z systemu City Bike korzysta już ponad tysiąc miejscowości na całym świecie. W samej Holandii jest więcej niż dwieście punktów, przy których można wypożyczyć miejskie rowery. To rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością również w Danii, Francji, Niemczech, Belgii oraz Portugalii. A pozostałe europejskie kraje również nadrabiają zaległości i starają się wprowadzić rowery miejskie w jak największej ilości miast. Pozostaje jedynie życzyć im powodzenia!

Więcej informacji znajdziesz na stronie agasport.com.pl/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com