a
HomeCiekaweSpalinowe wózki widłowe

Spalinowe wózki widłowe

Spalinowe wózki widłowe

forklift-748598_1280Spalinowe wózki widłowe o napędzie diesel są przeznaczone do pracy na otwartych przestrzeniach, gdyż podczas eksploatacji emitują szkodliwe spaliny. Z tego względu nie są polecane do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Jednak rewelacyjnie sprawdzają się przy pracach budowlanych, na placach budowy, przy rozładunku surowców i materiałów oraz składowaniu wszelkich wyrobów z metalu lub z betonu i innych ciężkich przedmiotów. Mogą być używane w każdych warunkach pogodowych, zarówno przy ujemnej i wysokiej temperaturze, jak i w deszczu lub śniegu. To też jeden z najbardziej niezbędnych sprzętów pracujących, zupełnie jak agregaty prądotwórcze.

Wózki widłowe spalinowe cechują się niezwykle dużą wydajnością pracy i mogą być użytkowane nawet przez wiele godzin bez przerwy. Nie wymagają żadnych przestojów czy przerw w pracy i przez cały czas pozostają sprawne. Dzięki napędowi na olej napędowy, wózki spalinowe posiadają dużą moc, co sprawia, że są bardziej efektywne niż wózki elektryczne. Najnowsze modele wózków spalinowych charakteryzują się ponadto stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa oraz niskim poziomem emisji spalin i hałasu.

Na rynku dostępne są zarówno wózki spalinowe poruszane za pomocą oleju napędowego (diesel), jak i o napędzie gazowym LPG. W obu przypadkach występuje emisja szkodliwych spalin, jednak – jak zapewniają producenci – jest ona obecnie jak najbardziej ograniczana. Ważny jest też fakt, iż istnieje również opcja zainstalowania odpowiedniego systemu filtracji i oczyszczania spalin w formie filtra cząstek stałych, dzięki któremu wózek spalinowy będzie mniej zanieczyszczał środowisko.

Artykuł inspirowany stroną Wózki paletowe e-promag.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com