a
HomeCiekaweCzy urlop w górach wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie?

Czy urlop w górach wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie?

Czy urlop w górach wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie?

Coraz więcej osób szuka możliwości spędzenia wolnego czasu w górach. Pobyt w miejscowościach takich jak Rabka-Zdrój, Zakopane czy Piwniczna z pewnością pozytywnie wpłyną nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Jak spędzić czas w otoczeniu gór? Wszystko zależy od tego, które pasmo wybierzemy!

Zakopane, Bukowina Tatrzańska – poznaj piękno Tatr

Podhale to zdecydowanie najczęściej wybierany obszar na wakacyjne wojaże. Turyści kuszeni są nie tylko pięknymi widokami, ale także bogatą bazą noclegową i doskonałym jedzeniem. Szukając idealnego miejsca w tym regionie zwróćmy uwagę na miejscowości w sąsiedztwie Zakopanego – będziemy mieli pewność, że znajdziemy w nich cisze i spokój. Niestety, zimowa stolica Polski przez wielu odbierana jest jako zbyt głośna i przereklamowana. To kolejny powód, aby zarezerwować noclegi w pięknej Bukowinie Tatrzańskiej. Bukowina to niewielka miejscowość słynąca przede wszystkim z wód termalnych. Ze znalezieniem noclegu w dobrej cenie nie będzie tu żadnego problemu – jednym z ciekawszych miejsc jest Willa Majerczyk, o której ofercie poczytamy na stronie willamajerczyk.com.

Jak spędzać czas w górach?

Z pewnością podstawą będą spacery 0 bliskość Zakopanego pozwala nam na korzystanie z licznych szlaków pieszych, niekoniecznie na wysokie, tatrzańskie szczyty. Warto wybrać się na Morskie Oko lub też do Doliny Chochołowskiej. Po drodze podziwiajmy widoki i głęboko oddychajmy górskim powietrzem. Warto także poświęcić nieco czasu na wjechanie kolejką na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch.

 

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com