a
HomeBiznesSzukasz nowego mieszkania? Sprawdź, czy w pobliżu są place zabaw

Szukasz nowego mieszkania? Sprawdź, czy w pobliżu są place zabaw

Szukasz nowego mieszkania? Sprawdź, czy w pobliżu są place zabaw

Mając dzieci wiemy, jak ważne jest, żeby blisko domu znajdował się plac zabaw. To miejsce, do którego dzieci najczęściej chodzą bardzo chętnie, a rodzice w tym czasie mogą chwilę odpocząć, cały czas mając na oku swoją pociechę. Szukając więc mieszkania, sprawdźmy, czy osiedle oferuje nam takie udogodnienie.

Deweloperzy stawiają na rodziny z dziećmi

Wciąż dużo bardziej rozwinięty jest rynek mieszkań wtórnych, dlatego deweloperzy prześcigają się w zachęcaniu klientów do kupowania lokali w ich nowych inwestycjach. Tym samym, stawiają na infrastrukturę, dostosowując ją do potrzeb mieszkańców. Ponieważ grupą docelową są dla nich najczęściej rodziny, które posiadają dzieci, to właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach stawiają place zabaw, robią pomieszczenia na wózki czy budują boiska. Dla rodziców to bardzo duży atut, jeśli mają blisko plac zabaw, który jest dedykowany tylko dla mieszkańców tego miejsca, czyli na pewno nie wejdzie tam nikt niepowołany.

Miejsce, gdzie starsze dzieci mogą spędzać czas same

Dzieci w wieku szkolnym również lubią chodzić na place zabaw dlatego warto mieć takie miejsce blisko domu, żeby maluch mógł pójść tam sam, a my nie będziemy się o niego obawiać. Gorzej, jeśli nasze mieszkanie znajduje się na niezamkniętym osiedlu, gdzie na plac zabaw mają wstęp wszyscy. Wtedy nawet ośmiolatek powinien być pod opieką kogoś dorosłego, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto się tam pojawi. Na zamkniętym osiedlu z placem zabaw dostępnym tylko dla mieszkańców, nie musimy się martwić. Wszyscy się znają i starszego dziecko na pewno sobie poradzi. Dodatkowo znajduje się ono blisko i zawsze możemy sprawdzić, co dzieje się z naszą pociechą.

Rynek wtórny nie zawsze daje możliwość infrastruktury dla dzieci

Jeżeli szukamy mieszkania na rynku wtórnym to sprawdźmy dokładnie, co znajduje się blisko naszego ewentualnego domu. Może się bowiem okazać, że nie znajdziemy blisko żadnego boiska czy placu zabaw. Oczywiście, zawsze można próbować składać wnioski do rady miasta, walczyć o plac zabaw w budżecie obywatelskim, ale to na pewno będzie trwało. Jeśli zatem jesteśmy już rodzicami, dobrze jest znaleźć takie miejsce, gdzie blisko będziemy mieli bezpieczne place zabaw, na które będziemy mogli chodzić z dziećmi, tym samym sprawiając im ogromną radość.place zabawplace zabawSzukasz nowego mieszkania? Sprawdź, czy w pobliżu są place zabaw, place zabaw, place zabaw, producent placy zabaw, dzieciSzukasz nowego mieszkania? Sprawdź, czy w pobliżu są place zabaw, place zabaw, place zabaw, producent placy zabaw, dzieci

Share With:
Author