a
HomeZdrowie i urodaPoprawianie naszego uśmiechu – zabiegi stomatologii estetycznej

Poprawianie naszego uśmiechu – zabiegi stomatologii estetycznej

Poprawianie naszego uśmiechu – zabiegi stomatologii estetycznej

doctor-563429_1920
Idealnie białe i równe zęby widujemy głównie w reklamach – zazwyczaj są one efektem działania chirurgów stomatologicznych oraz implantologów. Statystyczny Polak posiada zęby w kolorze kości słoniowej, nierzadko z problemami ze zgryzem. Problemem są również liczne choroby z próchnicą na czele oraz braki w uzębieniu. Jak walczyć o elegancki uśmiech? Podstawą jest odpowiednie zdiagnozowanie problemów!

Leczenie próchnicy

Próchnica jest najpowszechniejszym powodem wizyt w gabinetach stomatologicznych. Szacuje się, że co drugi Polak ma przynajmniej jednego zęba zaatakowanego próchnicą. Powstaje ona na wskutek niedostatecznej higieny, złej diety oraz obecności bakterii żerujących na płytce nazębnej. Próchnicę możemy dostrzec podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego warto przyglądać się naszym zębom. Leczenie niewielkich ubytków pozwoli nam zaoszczędzić czas, energię, nerwy i pieniądze. Duże zmiany próchnicze mogą doprowadzić do tego, że konieczne będzie usunięcie całego zęba. Leczenie możliwe jest dzięki specjalistycznym narzędziom w gabinetach oraz przy pomocy żelów (te ostatnie stosowane są głównie w przypadku niewielkich zmian).

Walka z nieestetycznym wyglądem zębów

Nieestetyczny wygląd zębów może być spowodowany ukruszeniem szkliwa, odsłoniętymi szyjkami zębowymi czy zmianą koloru szkliwa. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie licówek porcelanowych. Są to specjalistyczne nakładki, które na stałe przykleja się do powierzchni uszkodzonego zęba. Ważne jest jednak, aby jego powierzchnia stanowiła przynajmniej połowę oryginalnego zęba – dzięki temu nakładka będzie się lepiej trzymać. Licówki tworzone są na indywidualne zamówienie, zgodnie z naturalnym kolorem innych zębów.

Uzupełnianie braków w szczęce

Luki w szczęce wpływają na integralność innych zębów oraz na wygląd naszej twarzy i sposób mówienia. Implanty zębów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ich uzupełnienie.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/