a
HomeCiekaweUwaga na drogie usługi SMS

Uwaga na drogie usługi SMS

Uwaga na drogie usługi SMS

Policjanci apelują o rozsądek i racjonalne podejście do opłat smsami za usługi w sieci. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usługi opłaconej sms warto najpierw zapoznać się dokładnie z regulaminem lub przeczytać, ile będzie nas to w konsekwencji kosztowało.

Wielu internautów daje się wciągnąć w grę psychologiczną i wypełnia ankiety dotyczące np. stanu zdrowia, nie zwracając uwagi na to, że trzeba będzie za tę usługę zapłacić. Później, nie chcąc rezygnować, płacą nawet do kilkudziesięciu złotych za jednego smsa i… czują się oszukani – przestrzega Policja.

O oszustwie możemy mówić dopiero, kiedy zapłaciliśmy za usługę, a nie została ona zrealizowana. Wtedy prawdopodobnie doszło do przestępstwa. Należy w takim wypadku zgłosić się do najbliższej jednostki Policji i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Podobnie jest z „kupowaniem” oprogramowania lub plików muzycznych, filmów, dzwonków telefonów, tapet, wygaszaczy ekranów, horoskopów osobistych itp. Za opłatę poprzez sms możemy stać się właścicielami tych plików czy informacji.

Pamiętajmy, korzystając z usług oferowanych w sieci musimy zdawać sobie sprawę, że za każdą z nich trzeba zapłacić. Tylko od nas zależy, czy zapoznamy się z regulaminem, przeczytamy wcześniej cennik opłat i zgodzimy się uregulować tę należność – apeluje Policja.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com