a
HomeDom i wnętrzeW poszukiwaniu inspiracji na kwietny ogród

W poszukiwaniu inspiracji na kwietny ogród

W poszukiwaniu inspiracji na kwietny ogród

Kwitnące ogrody to niewątpliwie jedna z najwspanialszych ozdób naszego domu. Taki ogród pozwoli nam także znaleźć chwilę ciszy i spokoju po długim dniu w pracy czy w szkole. Chcąc stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe nie potrzebujemy wiele: wystarczą dobre chęci, podstawowe narzędzia ogrodnicze i wybrane przez nas rośliny. Które sprawdzą się najlepiej?

 

Ogród pełen kwiatów!

Chcąc zapełnić swój ogród w okresie letnim kwiatami koniecznie posadźmy je już w marcu. Szeroki wybór cebul i kłączy w sklepach ogrodniczych sprawi, że z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka. Wśród najpopularniejszych kwiatów wylicza się liliowce – ich szeroki wybór znajdziemy na stronie www.bilscy.info/liliowce-hemerocallis. Lilie to niezwykle wdzięczne kwiaty, które doskonale prezentują się samodzielnie, jak i na zaplanowanych rabatach. Ich olbrzymia różnorodność sprawia, że możemy łączyć kolory, tworzyć ciekawe zestawienia, ale również tworzyć rabaty lilii z innymi kwiatami, np. niższymi bylinami.

 

Kiedy i jak sadzić cebule kwiatowe?

Decydując się na letnie kwiaty wybierajmy cebule do zasadzenia początkiem wiosny. Oczywiście pogoda musi nam sprzyjać! W przypadku kwiatów takich jak mieczyki konieczne jest ustanie nocnych przymrozków, co mogłoby zniszczyć delikatne pędy. Cebule sadzimy w odpowiednio przygotowanej ziemi – w tym celu konieczne jest jej skopanie i użyźnienie. Dobrym pomysłem może okazać się zmieszanie ziemi z ziemią uniwersalną, która pozwoli na wzbogacenie podłoża. Jak głęboko sadzić cebule? Przyjmuje się, że jest to od 5 do 10 centymetrów, w zależności od rodzaju kwiatów. Im wyżej wyrastają, tym głębiej muszą mieć osadzony korzeń. Kwiaty wysokie, dorastające powyżej 1 metra, powinny być również sadzone w miejscach, gdzie nie będą narażone na silne podmuchy wiatru.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com