a
HomeCiekaweWielki powrót języka rosyjskiego?

Wielki powrót języka rosyjskiego?

Wielki powrót języka rosyjskiego?

rosyjskiNie da się ukryć, że to angielski jest językiem uniwersalnym i królem kontaktów pomiędzy różnymi nacjami, ale są miejsca, w których, jeśli chcemy cokolwiek załatwić i dogadać się z mieszkańcami, po prostu musimy znać język rosyjski przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej nawiązują stosunki biznesowe ze wschodem i systematycznie kierują swoją działalność właśnie na tamte tereny. Kraje wschodnie coraz lepiej się rozwijają, oferując coraz więcej możliwości. Właśnie dlatego język rosyjski może być przepustką do lepiej płatnej pracy i rozwoju profesjonalnego.

Rosyjski posługuje się co prawda grażdanką, a więc innym zapisem literowym niż nasz łaciński, ale nie jest on specjalnie problematyczny. 33 nowe znaki to nie tak wiele do nauczenia, zwłaszcza w porównaniu z znakami chińskimi bądź japońskimi. Dodatkowo Polacy, jako nacja słowiańska, nie powinni z zasady napotkać zbyt wielu problemów z wymową tego pięknego i bardzo melodyjnego języka.

Szukając szkoły językowej, postawmy na taką, która w swojej ofercie ma konwersacje. Umiejętność mówienia jest podstawą, a im szybciej się przełamiemy i zaczniemy mówić w obcym języku, tym szybciej się go nauczymy w stopniu komunikatywnym. Wszystkim osobom z Łodzi polecamy szkołę językową EuroDialog, która ma w swojej ofercie także rosyjski, a poza tym także dziesięć innych języków. Nauka tam opiera się właśnie na konwersacjach i poznaniu żywego języka i praktycznego aspektu posługiwania się językiem obcym.

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com