a
HomeZdrowie i urodaWino bezalkoholowe – dla każdego, kto nie może spożywać alkoholu

Wino bezalkoholowe – dla każdego, kto nie może spożywać alkoholu

Wino bezalkoholowe – dla każdego, kto nie może spożywać alkoholu

bezalkoholowe
Wino to napój kojarzący się z wykwintnymi obiadami bądź kolacjami, wieczorami z ukochaną osobą i relaksem. Niestety nie każdy może się cieszyć tradycyjnym winem, które posiada w sobie kilkanaście procent alkoholu. Okazuje się, że w sprzedaży mamy również wino bezalkoholowe, dzięki któremu prawie każdy może delektować się specyficznym smakiem.

Dla kobiet w ciąży

W naszym społeczeństwie oraz w innych krajach istnieje spore grono smakoszy wina, jednakże nie zawsze jego spożywanie wychodzi na zdrowie oraz jest zgodne z prawem. Dlatego też wina bezalkoholowe są najlepszym rozwiązaniem między innymi dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Nie zbadano, jaka konkretnie dawka alkoholu miałaby być szkodliwa dla płodu, jednakże zdrowotne konsekwencje może on ponieść nawet po jednej małej porcji z procentami. Jednym ze schorzeń wrodzonych, które wynika że spożywania przez matkę w ciąży alkoholu, jest alkoholowy zespół płodowy.

Choroba ta upośledza dziecko praktycznie na całe życie. Można tego uniknąć, nie rezygnując ze smaku gronowego napoju, kupując wino bezalkoholowe. Ma ono w sobie nie więcej niż 0,4% alkoholu, a to mniej niż wiele innych produktów spożywczych, poddawanych procesowi fermentacji. Można je pić zupełnie bezpiecznie i bez wyrzutów sumienia.

Kierowca też pije

Niejednokrotnie na imprezach czy spotkaniach towarzyskich wielu kierowców musi odmawiać sobie pysznego wina, które pasuje do kolacji, ale niestety uniemożliwia późniejsze kierowanie pojazdem. Nasze prawo przewiduje, że dawka alkoholu, która wcale nie musi jeszcze działać w widoczny sposób na zachowanie kierowcy, znacznie upośledza jego sprawność psychofizyczną i żeby nie spowodować groźnego zdarzenia, musi on zrezygnować z picia danego wieczoru.

Czasami wysokie stężenie alkoholu utrzymuje się nawet rano. Wino bezalkoholowe załatwia ten problem. ponieważ nikt na spotkaniu towarzyskim nie musi rezygnować z picia, jeżeli zadbano i jego kupno. Niezależnie od tego, ile dany kierowca wypije takiego wina bezalkoholowego, może praktycznie od razu zasiadać za kierownicę.

Osoby na diecie i niepełnoletnie

Na diecie często musimy wykluczyć alkohol, a przecież wino ma niesamowite własności zdrowotne. Dlatego dla osób dbających o sylwetkę, doskonałe jest wino bez alkoholu. Taki napój ma aż o 70% kalorii mniej, a smakuje wspaniale. Dieta dotyczy też osób, które regularnie przyjmują leki i w związku z tym muszą zrezygnować z alkoholu. Na szczęście wino bezalkoholowe sprawia, że nie muszą one czuć braku czegoś, co bardzo im smakuje i towarzyszy spotkaniom rodzinnym czy przyjacielskim.

Grupą, która może skorzystać z dobrodziejstwa win bez alkoholu są także osoby niepełnoletnie, którym napoje z zawartością procentową nie są sprzedawane. Nastolatkowie często pragną spróbować smaku wina, na przykład podczas okazji rodzinnych, więc butelka tego napoju bezalkoholowego może zagościć na stole specjalnie dla nich.

Wino bezalkoholowe to wspaniały pomysł na większe zjazdy rodzinne czy imprezy. Nikt nie musi rezygnować z delektowania się tym pysznym napojem.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com