a
HomeDom i wnętrzeWybieramy meble do sypialni

Wybieramy meble do sypialni

Kiedy wybrać podwójny materac, a kiedy dwa pojedyncze?

Wybieramy meble do sypialni

Sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby sprzyjać przede wszystkim odpoczynkowi. Musimy zaaranżować ją w taki sposób, by była idealnym miejscem do spania, relaksowania się. Nie powinno zabraknąć w niej również funkcjonalnych mebli, takich jak szafy i komody do przechowywania naszych ubrań. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble z litego drewna czy płyt meblowych?

Szukając mebli do sypialni zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów są one tworzone. Obecnie w Polsce znajdziemy meble z dwóch popularnych materiałów. Pierwszym jest lite drewno, pozyskiwane z takich gatunków drzew jak dąb, sosna, buk. Drugi rodzaj materiału to deski meblowe, których wnętrze stanowią sprasowane elementy drewniane.
Materiały te różnią się od siebie zasadniczo – w przypadku litego drewna jest ono znacznie odporniejsze na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Lite drewno jest również odpowiedni konserwowane i suszone, co skutecznie minimalizuje ryzyko powstawania pleśni.
Różnica jest również w cenie – deski meblowe są zdecydowanie tańsze, jednak pomimo wysokiej ceny na lite drewno nie brakuje chętnych.
W sypialni nie może zabraknąć również odpowiedniego oświetlenia – zadbajmy o to, aby przy łóżku znajdowały się dwie lampki nocne! Źródło: notodo.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com