a
HomeDom i wnętrzeRozświetl pomieszczenia – jak aranżować okna?

Rozświetl pomieszczenia – jak aranżować okna?

Rozświetl pomieszczenia – jak aranżować okna?

Jeszcze do niedawna w polskich oknach królowały firany oraz ciężkie kotary. Ich zadaniem było nie tyle dekorowanie, co odgrodzenie się od świata zewnętrznego. Zazwyczaj również walory estetyczne takich rozwiązań były wątpliwe, a wykorzystywanie ciężkich i ciemnych tkanin powodowało optyczne pomniejszanie pomieszczenia. Na szczęście dzisiaj mamy ciekawe alternatywy na aranżację okien. Co wybrać?

Wpuść światło do pomieszczeń!

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w przypadku okien są rolety. Znajdziemy je zarówno w sklepach budowlanych, u producentów okien, ale również w supermarketach czy wprost u producentów. Są one nie tylko lekkie, trwałe, ale i półprzepuszczalne. Tworzone są z odpornych na ścieranie włókien, które nie blakną pod wpływem promieniowania słonecznego. Rolety dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, również z dodatkowymi wzorami, które urozmaicą biura czy pokoje dziecięce.
Zaletą rolet jest to, że możemy ograniczać ilość oślepiającego słońca, ale jednocześnie zachować jasność w pomieszczeniach. Rolety dostępne są także w wersjach odsuwanych zarówno z góry, jak i z dołu. Rolety dostępne są w różnorodnych rozmiarach – będą idealne zarówno na klasyczne okna, okna uchylne czy drzwi balkonowe.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com