a
HomeCiekaweWyjazd szkoleniowy – dla dzieci

Wyjazd szkoleniowy – dla dzieci

Wyjazd szkoleniowy – dla dzieci

ski-599877_1280Jazda na nartach to doskonały sposób również na rodzinny urlop. Nie brakuje ofert, w ramach których rodzice mają szansę eksplorować różnorodne stoki, a ich dzieci w tym czasie poznają tajniki jazdy na nartach. Warto pamiętać, że im wcześniej (choć oczywiście bez szaleństw- warto poczekać aż dziecko osiągnie pewien stopień koordynacji ruchowej) rozpocznie się nauka jazdy – tym lepiej. Dzięki aktywności fizycznej można kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w późniejszym okresie. W początkach kształcenia warto jednak zawierzyć profesjonalistom. Należą do nich różnego rodzaju instruktorzy oraz szkoły narciarskie. Pociechy mogą się dzięki nim nauczyć odpowiedniej techniki, ale przede wszystkim miło (i bezpiecznie) spędzić czas na stoku. Poza nauką jazdy na nartach bądź snowboardzie (w przypadku starszych dzieci), w ramach zorganizowanych wyjazdów ze szkółki Bomble, nasze pociechy mają okazję poznać zasady współzawodnictwa (oczywiście w wymiarze honorowym). Bardzo ważny jest też fakt, iż w ramach nauki występuje podział na grupy – pod kątem umiejętności dzieci.

Dzięki temu nie ma mowy o wywyższaniu się, czy odmiennym traktowaniu poszczególnych uczestników kursu przez instruktora. Zresztą, w pełni profesjonalna, dysponująca niezbędnymi certyfikatami kadra, w większości posiada niemałe doświadczenie w pracy z maluchami. Jak wiadomo – by dziecko wykazało chęć do pracy nad formą – nie można go zarzucać suchymi faktami czy proponować „zwyczajnego” treningu. Wszystko to musi być podane w formie kreatywnej i zabawnej. Tylko wtedy sukces pozostaje w zasięgu ręki. Oczywiście przestrzegamy przed uczeniem jazdy na nartach czy snowboardzie dzieci, które zupełnie nie wykazują zainteresowania czy predyspozycji w tym kierunku. Rolą rodziców jest, by zauważyli pierwsze elementy fascynacji sportem – jeśli jednak ich nie odnotują – nie warto do niczego malucha zmuszać.

Warto pamiętać, że na stoku możliwe jest nie tylko uprawianie sportu, lecz także zabawa – tu wiele zależy od kreatywności (zarówno instruktorów, jak i rodziców). Sposób organizacji dnia w szkółce bądź przedszkolu narciarskim warto sprawdzić odpowiednio wcześniej. Bomble proponują nie tylko zajęcia z profesjonalnymi instruktorami, ale też innego rodzaju aktywizację (zarówno w wymiarze artystycznym, jak i edukacyjnym). Dobrym pomysłem jest również wyżywienie w ramach „szkółki” – dzieci bywają wybredne, jednak spożywanie posiłku z rówieśnikami zdecydowanie wpływa na jego przebieg.

W ramach wyjazdu z grupą Bomble można wybierać pomiędzy ofertą krajową (w Małych Cichych, ośrodku zlokalizowanym niedaleko Zakopanego oraz narciarskich atrakcji na Kasprowym Wierchu) oraz zagraniczną (tutaj mamy możliwość wybrania się do szeroko znanego w Europie i na świecie, szwajcarskiego Laax). W pierwszym przypadku

niewątpliwą zaletą jest niewielka odległość i łatwy dojazd z każdego miejsca w kraju. Natomiast w przypadku ferii w Laax mamy do dyspozycji zarówno świetnie przygotowane stoki, jak i okoliczne snowparki w sporej jak na małą alpejską miejscowość w liczbie. A nasze pociechy za każdym razem będą z pobytu zadowolone- jedyny dylemat sprowadza się zatem do preferencji rodziców bądź opiekunów. Trudno zatem oczekiwać lepszej oferty. Zapraszamy!

więcej…

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com