a
HomeDom i wnętrzeBoazeria w nowoczesnym wydaniu

Boazeria w nowoczesnym wydaniu

Boazeria w nowoczesnym wydaniu

Boazeria w nowoczesnym wydaniuDeski na ścianie jako element dekoracyjny, wywołują w nas jedno skojarzenie – boazeria. I nie jest to najbardziej pozytywna myśl, ponieważ boazeria w klasycznym wydaniu to nieciekawie wykończone drewno, właściwe dla stylistyki PRL-u. Obecnie jednak boazeria przeżywa renesans. Jeśli w naszym mieszkaniu są właśnie takie deski, nie warto ich usuwać. Można je ciekawie odnowić i nadać boazerii zupełnie nowy blask.

Zrób to sam

Odnowienie starej boazerii nie jest trudnym zadaniem. Na początek trzeba przede wszystkim dokładnie umyć ścianę oraz papierem ściernym usunąć warstwę starej farby. Jeżeli drewno jest uszkodzone lub znajdują się w nim jakieś ubytki, możemy je uzupełnić szpachlą do drewna. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami stylu rustykalnego, wszelkie pęknięcia drewna i niedoskonałości, mogą wyglądać także bardzo ładnie!

Po usunięciu dotychczasowej farby, do wykończenia powierzchni możemy użyć różnych preparatów, w zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć. Surowe drewno można zabezpieczyć warstwą bezbarwnego lakieru lub oleju i podkreślić tym samym naturalne piękno materiału. Świetne efekty uzyskamy także stosując kolor i to nie tylko taki, który imituje barwę drewna. Boazeria będzie wyglądać świetnie jeśli pomalujemy ją na biały czy miętowy. Jeśli deski sięgają jedynie połowy ściany, ciekawe efekty osiągniemy zestawiając ze sobą kolor boazerii i ścian. Jeśli użyjemy zbliżonej tonacji, rezultat będzie doskonały! Przydatne w tej pracy produkty można znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/farby-i-malowanie/farby-do-stolarki-i-drewna.html

Boazeria nie jedno ma imię

Coraz więcej osób decyduje się także na wykonanie boazerii, tam gdzie wcześniej jej nie było. To nie tylko sezonowa wnętrzarska moda, ale raczej długofalowy trend. Boazeria na ścianie to współcześnie interesujące kompozycje, wykonane z różnych gatunków drewna. Na ścianie możemy umieścić zarówno idealnie obrobione i pięknie wykończone deski lub niemalże surowe drewno. W każdym z tych wydań, boazeria będzie wyglądać nowocześnie i interesująco. Deski możemy ułożyć na ścianie zarówno w pionie jak i w poziomie. Sprawdzą się świetnie zarówno w nowoczesnym jak i rustykalnym wnętrzu.

Drewno na ścianach lub po prostu popularna boazeria, to z pewnością wspaniała ozdoba mieszkania. Wystarczy je ciekawie zaaranżować by nudne dotychczas deski, zamieniły się w piękny i przyciągający uwagę element wystroju.

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com