a
HomeCiekaweCo warto wiedzieć o kasach fiskalnych systemowych?

Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych systemowych?

Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych systemowych?

kasa fiskalna

Wśród licznych urządzeń fiskalnych z pewnością kasy systemowe wyróżniają się nie tylko wyglądem, ale i oferowanymi funkcjami. Tego rodzaju urządzeni sprawdzają się w dużych punktach usługowych oraz miejscach, gdzie codzienna praca z kasą powinna być szybka i bezproblemowa.

Funkcje kas systemowych

Do najczęściej wymienianych funkcji kas fiskalnych systemowych wymienia się funkcje raportów kasjerów, sprzedawców, tworzenia raportów godzinowych, dobowych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych, możliwość wykonania inwentaryzacji, sprawdzanie stanu magazynowego. Kasy systemowe umożliwiają korygowanie i anulowanie rachunku. Kasy fiskalne ze sklepu Kotrakbis doskonale współpracują z innymi urządzeniami fiskalnymi: drukarkami, skanerami, elektroniczną wagą, terminalami płatniczymi, szufladami na pieniądze. Kasy systemowe dają możliwość zapisywania produktów w swojej pamięci, wykorzystując nazwy nawet do 40 liter. Większość tych kas posiada podwójny wyświetlacz: dla kasjera oraz kupującego.

Czy korzystanie z kas systemowych jest trudne?

To pytanie często pada w kontekście zatrudniania nowych pracowników w danej firmie. Właściciele firm często kupują kasy bez zwracania uwagi na to, czy pracownicy poradzą sobie z szybkim przyswojeniem sobie jej funkcji. Na szczęście kasy systemowe są tworzone głównie z myślą o prostocie ich użytkowania. Zazwyczaj kasy posiadają klawiaturę numeryczną oraz dodatkowe przyciski o określonych funkcjach. Coraz częstszym rozwiązaniem jest także umieszczanie klawiatury qwerty, którą większość z nas zna z codziennej obsługi komputera. Nauka obsługi kasy nie powinna zająć więcej niż kilka dni – po tym czasie pracownik czuje się na tyle pewnie, aby samodzielnie pracować z kasą podczas kontaktu z klientami.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com