a
HomeDom i wnętrzeWłasny dom jednorodzinny – pora spełnić marzenia!

Własny dom jednorodzinny – pora spełnić marzenia!

Własny dom jednorodzinny – pora spełnić marzenia!

Marzenia o własnym domu ma większość Polaków zmęczonych życiem w centrum miasta, z ciągłym hałasem pod oknami. Realizacja tego marzenia wbrew pozorom jest znacznie prostsza niż 20 lat temu. Kupno ziemi nie jest problemem (oczywiście poza ceną), a dostępność różnorodnych materiałów budowlanych jest praktycznie nieograniczona. Budowa domu nie musi trwać również kilku lat – korzystając z nowoczesnych rozwiązań dom może stanąć nawet… w kilka miesięcy! Jak szybko i oszczędnie wybudować dom?

Skorzystaj z ułatwień!

Najważniejszym zagadnieniem jest skorzystanie ze wszelkich udogodnień, które pozwolą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Pierwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych projektów domów jednorodzinnych. Gotowy projekt można praktycznie od razu wprowadzić w życie: nie ma konieczności poświęcania długich (i kosztownych!) godzin na poprawki w projekcie, dogadywanie detali. Gotowe projekty dają możliwość wprowadzania nieznacznych poprawek, jednak nad ostateczną akceptacją czuwa sam autor projektu.
Innym sposobem na oszczędność pieniędzy i czasu jest możliwość stworzenia domu z już gotowych ścian – coraz więcej w Polsce firm umożliwiających ten rodzaj budowy.

Jakie projekty cieszą się największym zainteresowaniem?

Bez wątpienia projektanci najczęściej tworzą wzory domów parterowych bez poddasza. W takim domu znajdzie się wystarczająca ilość miejsca dla czterech osób. Odpowiednie zagospodarowanie pozwoli na zachowanie dużej ilości przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są również domy z poddaszem do adaptacji – takie budowle są niezwykłe funkcjonalne, a w przypadku powiększenia rodziny możliwe jest wykorzystanie poddasza do zaaranżowania dodatkowych sypialni dla dzieci. Projekty z poddaszem zakładają dwie łazienki – po jednej na każdej kondygnacji.

Ponadto, coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy szkieletowe wznoszone według standardów budownictwa lekkiego. Cena budowy zgrabnego, nowoczesnego domu kanadyjskiego jest nieporównywalnie niższa niż koszty, jakie trzeba ponieść, decydując się na dom murowany. Inwestorów kusi również czas realizacji – do domu szkieletowego możemy wprowadzić się już po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych! Więcej praktycznych informacji na temat innowacji w budownictwie znajdziesz na stronie mawit.com.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com