a
HomeDom i wnętrzeCzy łóżka drewniane nadają się do każdej sypialni?

Czy łóżka drewniane nadają się do każdej sypialni?

Czy łóżka drewniane nadają się do każdej sypialni?

Czy łóżka drewniane nadają się do każdej sypialni?

Łóżko drewniane to jeden z najchętniej kupowanych produktów w sklepach meblarskich. Pomimo ceny wyżej niż w przypadku łóżka z desek meblowych, stale znajduje nowych nabywców. Co takiego mogą zaproponować nam producenci łóżek z litego drewna poza wspaniałym designem? Czym charakteryzują się łóżka drewniane?

Łóżka drewniane z drewna sosnowego, dębowego, bukowego

Wybór łóżka drewnianego nie będzie prosty – obecnie producenci tacy jak notodo.pl zaproponują nam szeroki wybór modeli inspirowanych klasycznym wzornictwem oraz wiele produktów o nowoczesnym designie. Ważne jest to, aby z bliska przyjrzeć się i poznać samo drewno. Lite drewno pozyskiwane jest z sosen, dębów, buków – wybierane są elementy pozbawione skaz i sęków. Kolejno drewno musi zostać osuszone – proces ten może trwać nawet kilka tygodni. Drewno często jest również zabezpieczane poprzez zastosowanie bejc oraz lakierów. Warto dodać, że drewno lite jest odporne na zarysowania, ścieranie, wnikanie wilgoci czy brudu. Na wiele lat zachowa ono swój piękny i elegancki wygląd. Łóżka drewniane z pewnością ozdobią każde pomieszczenie.

Jakie innowacje zaproponują nam producenci łóżek drewnianych?

Podczas wyboru idealnego łóżka zwróćmy uwagę na dodatkowe atuty danych produktów. Przede wszystkim proponowane są wewnętrzne komory na pościel. Mogą one przybierać formę pojemników, do których dostać się można poprzez podniesienie półautomatycznego stelaża. Drugą opcją są wysuwane szuflady, z pewnością znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Innym ciekawym pomysłem jest zastosowanie tapicerowanych zagłówków – tkaniny dobierane są na zasadzie kontrastu do drewna. Topowi producenci zaoferują nam także szeroki wybór materacy najwyższej klasy, które z pewnością poprawia komfort naszego wypoczynku.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com