a
HomeDom i wnętrzeCO NALEŻY WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA SPRZEDAŻ DOMU?

CO NALEŻY WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA SPRZEDAŻ DOMU?

CO NALEŻY WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA SPRZEDAŻ DOMU?

Wbrew pozorom sprzedaż nieruchomości w Polsce nie należy do najprostszych operacji. Pomimo faktu, iż rynek w naszym kraju jest szeroki i każdego dnia pojawiają się i znikają, co rusz to nowe oferty, to korzystna sprzedaż naszego domu może się okazać bardzo trudna. Dlatego przed decyzją o sprzedaży bardzo dobrą praktyką jest zapoznane się z zagadnieniami dotyczącymi handlu nieruchomościami i zasięgnięcie kilku porad.

 

POTENCJALNY KLIENT

            W momencie, gdy podjęliśmy już decyzję o sprzedaży i dokładnie przeanalizowaliśmy bieżące trendy utrzymujące się w nieruchomościach powinniśmy przystąpić do zdefiniowania naszego potencjalnego klienta. W przypadku ofert ze sprzedażą domów przeważnie klientami są rodziny z dwójką lub trójką dzieci, chociaż zdarzają się również sytuacje, gdy naszym klientem może być starsze małżeństwo bez dzieci. Nie mniej warto takie rzeczy uwzględnić już na samym początku i pod takiego klienta nasze mieszkanie przystosować opierając się na tzw. „home staging”

STOSOWNA PREZENTACJA

            Bardzo dobrą praktyką w przypadku sprzedaży naszych nieruchomości jest zrobienie dobrej sesji zdjęciowej. Zdjęcia, które umieszczamy w Internecie prezentujące nasz dom powinny stanowić jego wizytówkę na tle innych i ofert i spowodować, ze potencjalny nabywca przeglądający setki innych ogłoszeń zwróci uwagę właśnie na naszą ofertę. Kiedy zdjęcia są już gotowe kolejnym etapem jest zamieszczenie naszego ogłoszenia w sieci, korzystając najlepiej z kilu platform zarówno sprzedażowych jak i społecznościowych tak, aby trafić z naszym ogłoszeniem do jak największej ilości potencjalnych klientów.

Bardzo rozsądnym zabiegiem jest wygospodarowanie jednego dnia w tygodniu na prezentację naszego domu. Jest to o tyle ważne, że zwiększa nasze szanse na znalezienie nabywcy po przez odpowiednie przygotowanie nieruchomości na chwilę przed prezentacją. Musimy się liczyć z setką telefonów z niecierpliwymi klientami chcącymi obejrzeć nasz dom „tu i teraz”. Pamiętajmy jednak, że różne sytuacje mogą mieć miejsce w naszym życiu i spontaniczne oględziny mogą wywołać efekt odwrotny do oczekiwanego, np. w postaci wrzeszczących naszych dzieci w trakcie wizyty lub unoszącego się w powietrzu zapachu smażonych kotletów. Nasz dom w momencie prezentacji powinien być bardzo neutralny, a jednocześnie atrakcyjny i przytulny.

WŁAŚCICIEL

            Bardzo ważne jest, że jeśli decydujemy się na sprzedaż samodzielnie bez udziału pośrednika musimy się liczyć, iż często możemy stanowić największą przeszkodę w sprzedaży naszego domu  ze względu na nasz subiektywizm i nadmierny optymizm w prezentacji przed klientem. Dlatego podczas prezentacji dobrze jest poprosić o pomoc kogoś, kto, na co dzień nie mieszka w naszym domu, tak, aby wyraził obiektywną opinię o naszym domu i wytknął jego problemy oraz złe rozwiązania.

Przed sprzedażą warto odświeżyć nasz dom po przez odmalowanie ścian. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykonania, warto skorzystać z ofert firm zewnętrznych oferujących usługi malarskie np. na terenie Warszawy i okolic: https://doskonalewnetrza.pl/

Sprawdź inne oferty firmy doskonałewnętrza: https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html.

 

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com