a
HomeCiekaweRodzaje płynów do ust

Rodzaje płynów do ust

Rodzaje płynów do ust

Płyny do ust stały się uzupełnieniem higieny jamy ustnej wielu osób. Płukanie zębów po szczotkowaniu gwarantuje skuteczne usuwanie bakterii i resztek pokarmów z trudno dostępnych przestrzeni między zębowych. Płyny do ust oferują różne właściwości, dlatego wybierając płyn do płukania jamy ustnej, warto zapoznać się z dostępną ofertą i wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Płyny zapobiegające próchnicy

Płyny do ust, które zawierają fluor, mogą pomóc w zwalczaniu próchnicy i jej zapobieganiu. Fluor wzmacnia szkliwo i chroni zęby przed szkodliwymi kwasami z pożywienia oraz bakteriami. Osoby, które mają zęby podatne na rozwój próchnicy, mogą wspierać dbanie o, zęby właśnie płynami z fluorem.

Płyny chroniące przed nadwrażliwością zębów

Wiele osób zmaga się z nadwrażliwością zębów, płyny, które remineralizują szkliwo i pomagają regenerować mikrouszkodzenia, poprawią kondycje i zmniejszą dolegliwości bólowe towarzyszące nadwrażliwości.

Płyny chroniące dziąsła

Oferta płynów do ust jest bogata w płyny pomocne podczas zapalenia dziąseł lub przy wstępowaniu aft i krwawieniu dziąseł. Dzięki temu, że zawierają kombinację składników antybakteryjnych, wspomagają gojenie się dziąseł i regeneracje tkanek jamy ustnej.

Płyny wybielające zęby

Płyny, które mają właściwości wybielające zęby, najczęściej stosuje się jako wsparcie podczas stosowania past wybielających. Najlepszą opcją jest wybranie wówczas produktów tego samego producenta i z tej samej serii, wówczas efekty będą najlepsze.

Płyny do ust na nieświeży oddech.

Osoby zmagające się z nieświeżym oddechem o różnej etiologii mogą wspierać walkę z nim poprzez stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Płyny te zazwyczaj posiadają taką kombinację składników, które skutecznie radzą sobie z przykrym zapachem i zapewniają świeży oddech.

Czy płyny do połykania jamu ustnej są niezbędne w codziennej higienie jamy ustnej?

Płukanie jamy ustnej płynem nie zastąpi odpowiedniego codziennego szczotkowania, jednak są bardzo skutecznym wsparciem w ochronie zębów. Płyny do ust skutecznie pomagają pozbyć się bakterii z niedostępnych dla szczoteczki miejsc, ponadto posiadają wiele właściwości pomagających w leczeniu różnych przypadłości jamy ustnej. Wybierając płyn do płukania, warto zapoznać się z jego składem, a także właściwościami, aby wybrać taki który będzie zarówno bezpieczny, jak i skuteczny i pomocny w walce z dokuczającymi nam schorzeniami jamy ustnej. Zdrowe zęby są bardzo ważne, dlatego warto dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie zębów oraz płukanie ust specjalnym płynem.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com