a
HomeCiekaweCzy spodnie na konia mogą poprawić komfort jazdy?

Czy spodnie na konia mogą poprawić komfort jazdy?

Czy spodnie na konia mogą poprawić komfort jazdy?

Jeździectwo jest sportem coraz chętniej wybieranym przez osoby w różnym wieku. Większa dostępność tej dyscypliny wynika przede wszystkim z pojawiania się nowych szkółek jeździeckich oraz możliwości uczestniczenia w zorganizowanych obozach jeździeckich. Chcąc jak najlepiej przygotować się do pierwszych jazd, warto wybrać spodnie na konia oraz kask jeździecki. Czym kierować się, kupując te elementy ubioru?

Jak tworzone są spodnie na konia?

Bryczesy, czyli właśnie spodnie na konia, to jeden z najważniejszych elementów ubioru jeźdźca. Spodnie na konia chronią skórę podczas potencjalnych upadków, pozwalają na lepszą przyczepność do siodła i zapewniają pełną swobodę ruchów. Spodnie na konia tworzone są z włókien łączonych, przez co tkanina jest bardziej odporna na ścieranie, uszkodzenia, można ją częściej prać. Najczęściej wykorzystywane są włókna bawełniane, które sprawiają, że tkanina pozwala na stałe wentylowanie skóry. Dzięki cyrkulacji powietrza skóra nie jest narażona na odparzenia czy bolesne obtarcia. Bawełna sprawia też, że tkanina jest wytrzymalsza. Włókna syntetyczne odpowiedzialne są za to, że tkanina jest bardziej elastyczna i rozciągliwa, dodatkowo sprawiają one również, że tkanina szybciej schnie. Uzupełnieniem spodni są leje umieszczone po wewnętrznej stronie nogawek – leje tworzone są z materiałów takich jak eko skóra czy naturalna skóra. Leje sprawiają, że możliwe jest stabilniejsze utrzymywanie się w siodle.

Spodnie na konia dla każdego

Szukając idealnych bryczesów, warto przymierzyć kilka modeli, aby znaleźć spodnie na konia odpowiednie dla naszej sylwetki. Bryczesy oferowane są w różnych rozmiarach, jak również w szerokiej palecie kolorów. Projektanci i producenci oferują spodnie na konia dla pań, panów, młodzieży oraz dla dzieci. Spodnie na konia uzupełniane są o niewielkie kieszonki oraz o szlufki, przez które można przeciągnąć pasek.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com