a
HomeDom i wnętrzeDrzewka, na które warto postawić

Drzewka, na które warto postawić

Drzewka, na które warto postawić

Każdy ogród prezentuje się pięknie, gdy znajdują się w nim wyjątkowe, piękne rośliny. Wszelkie drzewka, krzewy, kwiaty sprawiają, że każdy ogród prezentuje się znakomicie bez względu na porę roku. Bezapelacyjnie warto postawić na drzewka niwaki, których oryginalny kształt i piękny kolor zachwyca domowników.

Drzewka formowane – jakie wybrać?

Osoby, które uwielbiają oryginalną roślinność, z pewnością do swoich ogrodów, na tarasy oraz balkony wybiorą drzewka niwaki. Cisy, cyprysiki, jałowce, modrzewie, sosny, żywotniki – można formować na różne sposoby, dzięki czemu ogrody ozdabiają piękne kule, zakręcone drzewka, stożki oraz wiele, wiele innych.

Większość osób najczęściej decyduje się tylko na jedno takie ozdobne drzewko na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że nie można stworzyć z nich wyjątkowych kompozycji, w których to znajduje się co najmniej kilka tego rodzaju drzewek uformowanych w różny sposób.

Na co trzeba zwrócić uwagę szukając odpowiednich drzewek?

Klienci, którzy nie do końca znają się na uprawie roślin powinni w tym temacie posłuchać rad specjalistów. W każdym dobrym sklepie ogrodniczym można zasięgnąć cennych wskazówek od sprzedawców, którzy z chęcią pomogą zainteresowanym znaleźć idealne drzewko do swojego ogrodu.

Klienci bowiem nie powinni patrzeć tylko na wygląd danej rośliny. Niezwykle ważne jest to, gdzie będzie ona się znajdować (na jakim podłożu), czy będzie miała stały dostęp do wody oraz naturalnego światła, czy nie będzie za blisko drogi itp. Biorąc pod uwagę te kwestie trzeba rozważyć, jakie drzewko (o jakim rozmiarze i wyglądzie) sprawdzi się w danym miejscu najlepiej.

To, gdzie posadzi się konkretne drzewko ma olbrzymie znaczenie. Wybór miejsca ze słabym drenażem może prowadzić do gnicia korzeni lub innych problemów dla nowej rośliny. Należy unikać sadzenia drzew w pobliżu samych domów lub źródeł wody. Ponadto, trzeba unikać też sadzenia drzew w pobliżu linii energetycznych, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia lub utraty korzeni. Drzewa nigdy nie powinny być sadzone w pobliżu dróg, jeśli mogłyby w nie uderzyć samochody.

Jaki jest kosz drzewek formowanych ozdobnych?

Jeżeli chodzi o koszt, to za niwaki trzeba dość słono zapłacić. Przeważnie ich ceny w sklepach ogrodniczych wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Zdecydowanie najtańsze są: sosny pospolite, cyprysiki Lawsona oraz sosny czarne. Droższe natomiast są formowane ozdobne cisy. Osoby, które zdecydowały się na niwaki w swojej przestrzeni są bardzo zadowolone.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com