a
HomeCiekaweJazda konna – po prostu piękny sport

Jazda konna – po prostu piękny sport

Jazda konna – po prostu piękny sport

Wiele osób poszukuje dla siebie aktywności, która łączy kilka cech. Na przykład elegancję, wysiłek fizyczny i odpoczynek psychiczny. Jeśli poszukujemy jakiejś formy spędzania wolnego czasu, która dostarczy nam tych wszystkich rzeczy naraz, to jazda konna w pełni nas zadowoli. Czy może być coś piękniejszego niż galopowanie na potężnym rumaku poprzez pola?

Nie tylko do podziwiania

Kiedy już opanujemy umiejętność jazdy konnej do tego stopnia, że będziemy mogli sobie pozwolić na takie przejażdżki, poczujemy piękno tego sportu na własnej skórze. I we własnej duszy. Zrozumiemy, że jazda konna nadaje się nie tylko do podziwiania. Kiedy to profesjonalni jeźdźcy prezentują umiejętności swoje i konia podczas pokazów. Warto także samemu spróbować tej przyjemności.

Piękno konia

Piękno jazdy konnej pochodzi przede wszystkim od niezwykłych zwierząt i ich dynamiki. Przez wieki wykorzystywano je jako motyw artystyczny. Konie pojawiały się na obrazach Matejki, który był mistrzem w ukazywaniu na płótnie ich piękna. Wystarczy obejrzeć jego Bitwę pod Grunwaldem, żeby się o tym przekonać. Ale nie tylko. Jego Portret syna Jerzego na koniu czy Zamoyski pod Byczyną – na każdym z tych dzieł konie odgrywają inną rolę.

Koń wydaje się także stworzony do tego, żeby wykorzystać go jako element sztuki symbolizmu. Jak żadne inne zwierzę wyraża nieskończoną wolność i potęgę natury, wokół której człowiek może tylko krążyć.

Piękno jeźdźca

Elegancja, wpisana w jazdę konną, wymaga także odpowiedniej prezentacji od jeźdźca. Pomoże nam zadbać o nią sklep jeździecki Equishop. Znajdziemy tutaj piękne ubrania sportowe, w wersji damskiej i męskiej oraz dla maluchów i młodzieży. Ubierzemy się w Equishop od stóp do głów. Klasycznie i reprezentacyjnie. Kolorowo i ozdobnie. Lub w nawiązaniu do aktualnych trendów modowych.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com