a
HomeCiekaweKiedy należy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności

Kiedy należy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności

Kiedy należy zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności

Klinika leczenia niepłodności to jedno z tych miejsc, do którego z pewnością wolałaby nie trafić żadna ze starających się o dziecko par. Czasami trzeba jednak tam szukać pomocy i nadziei na to, że posiadanie dzieci jest możliwe nawet po długich staraniach.

Klinika leczenia niepłodności Kraków – długotrwałe starania o ciążę

Jednym ze wskazań do zgłoszenia się do kliniki leczenia niepłodności jest długotrwałe staranie się o ciążę. Jeżeli para próbuje zajść w ciążę od ponad pół roku, jednak nie udaje się, warto powoli zacząć myśleć o skonsultowanie się ze specjalistą. W praktyce bardzo wiele par opóźnia pierwszą konsultację, dlatego też trafiają po roku czy dwóch.

Klinika bezpłodności Kraków – kontakt w przypadku wielokrotnego ronienia ciąży

Klinika leczenia niepłodności Kraków to miejsce, do którego powinny udać się osoby, w przypadku których doszło do drugiego lub kolejnego poronienia ciąży. W praktyce najwięcej par zgłasza się po trzecim lub kolejnym poronienia, bo tego typu sytuacje mogą wskazywać na istnienie aberracji chromosomowych u któregoś z partnerów.

Centrum leczenia niepłodności Kraków – pierwsza wizyta

pierwsza wizyta w centrum leczenia niepłodności Kraków jest poświęcona na bardzo szczegółowy wywiad medyczny połączony z dokładnym badaniem ginekologiczny. To właśnie w trakcie tego badania partnerzy mogą zostać skierowanie na badania hormonalne, pobierana jest również sperma od mężczyzny.

Klinika bezpłodności Kraków – badanie nasienia mężczyzny

Czasami trudności z zajściem w ciążę wynikają ze złego stanu nasienia mężczyzny. Przyczyną trudności może być na przykład mała ruchliwość plemników lub ich krótka żywotność, co bardzo obniża szanse zajścia w ciążę, jednak absolutnie nie uniemożliwia tego. Badanie jakości spermy może dać zatem odpowiedź na nurtujące parę pytanie o to, co jest przyczyną niepowodzeń.

Leczenie niepłodności

Warto pamiętać jednak o tym, że klinika leczenia niepłodności to nie tylko doskonała diagnostyka ale też realna pomoc medyczna, oraz leczenie niepłodności prowadzące do tego, że po jakimś czasie para będzie mogła cieszyć się swoim potomstwem. Współczesna medycyna ma rozwiązania na wiele problemów i to właśnie dzięki temu mnóstwo osób po wielu latach bezskutecznego starania się o dziecko, wreszcie zostało rodzicami. Współczesna medycyna niesie nadzieję i mądre rozwiązania.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com