a
HomeDom i wnętrzeDomy kanadyjskie – dlaczego warto zdecydować się na ich budowę?

Domy kanadyjskie – dlaczego warto zdecydować się na ich budowę?

Domy kanadyjskie – dlaczego warto zdecydować się na ich budowę?

Jeszcze do niedawna, na własny dom mogli pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. Teraz, gdy coraz popularniejsze stają się domy kanadyjskie, na ich wzniesienie może pozwolić sobie większa ilość osób. Są bowiem tańsze w budowie niż domy w technologii murowanej. Jakie są ich wady i zalety?

Domy kanadyjskie są energooszczędne i szybkie w budowie – dlaczego mimo to wciąż co niektórzy wznoszą swoje domy technologią murowaną?

 

Czym są domy kanadyjskie?

Konstrukcją domu kanadyjskiego jest szkielet wykonany z drewna – tworzą go belki rozstawione w odległości od 30 do 60 centymetrów (niezwykle istotne jest to, aby były równo rozstawione). Zabieg ten umożliwia bezproblemowe obicie szkieletu płytami OSB, które zapewnią konstrukcji stabilność, wiążąc ją).

jest jedną z nielicznych firm w Polsce wyspecjalizowaną w budowie domów technologia kanadyjską. Zapytaliśmy ją, dlaczego domy budowane w technologii tradycyjnej wciąż cieszą się większą popularnością, mimo że domy kanadyjskie posiadają tyle zalet. Okazało się, że krąży o nich wiele nieprawdziwych i negatywnych opinii. Zalicza się do nich stwierdzenie, że domy budowane w taki sposób nie są trwałe, co jest nieprawdą. Dziś, istnieje wiele preparatów, które są w stanie zapewnić naprawdę dobre parametry drewna. Kolejna mówi, że domy kanadyjskie wymagają częstych napraw, gdyż są wykonane niedbale i rzeczywiście, jest to możliwe, gdy jego budową zajmie się firma, która jest nieprofesjonalna. Jeśli jej budową zajmą się jednak profesjonaliści, nie ma takiej możliwości.

Jak widać, domy kanadyjskie mają wiele zalet, a najważniejszymi z nich jest czas budowy i jego koszt. Czy warto zdecydować się na ich budowę? Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com