a
HomeDom i wnętrzeDomy parterowe – niesłusznie niedoceniane

Domy parterowe – niesłusznie niedoceniane

Domy parterowe – niesłusznie niedoceniane

Domy parterowe – niesłusznie niedoceniane

 

Parterowy wcale nie znaczy gorszy, czyli kilka słów o projektach domów i o tym, jak się teraz buduje.

Warto docenić domy parterowe

Domy parterowe mają naprawdę sporo do zaoferowania, mimo że nie cieszą się aż taką popularnością jak ich większe, wielopiętrowe odpowiedniki. A wielka szkoda, bo wśród projektów domów bez poddasza możemy znaleźć prawdziwe architektoniczne perełki, które zachwycają nie tylko ciekawą bryłą, ale także wykreowaną wewnątrz przestrzenią.

Dom bez poddasza, czyli tani w budowie

Jeśli chcesz się wybudować tanio, domy bez poddasza są stworzone właśnie dla ciebie. Odpadają nie tylko koszty dodatkowych materiałów, ale także części prac budowlanych. Jeśli dodatkowo zrezygnujesz z podpiwniczenia, jeszcze bardziej ograniczysz wydatków (dla przykładu chociażby fundamentów nie trzeba będzie tak głęboko wkopywać).

Z której strony nie patrzeć, domy parterowe i niepodpiwniczone to najtańsza możliwa opcja. Nie wymagają ani głębokich robót ziemnych, ani dodatkowych klatek schodowych, ani prac i materiałów związanych z wykonaniem piwnicy i piętra.

Dom parterowy to niekoniecznie mała przestrzeń

Dom parterowy, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi być mały. Można znaleźć projekty, które oferują całkiem sporo przestrzeni, prawda jest jednak taka, że trochę zaprzeczają idei domów bez poddasza, bo dom parterowy najlepiej wygląda, gdy jest zwartą bryłą.

Jednak nawet niewielkie pod względem metrażu domy bez poddasza mogą gwarantować komfortowe warunki. Wszystko zależy od tego, czy architekt rozplanował przestrzeń w ergonomiczny i rozsądny sposób, maksymalnie wykorzystując dostępny metraż.

Dom z drewna – dodatkowe oszczędności

Budowa domu murowanego pochłania niebotyczne kwoty. Sposobem na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy jest jest rezygnacja z tradycyjnych metod wznoszenia domów na rzecz nowoczesnego budownictwa lekkiego. Dom z drewna to tańsza, bardziej ekologiczna i praktyczna alternatywa dla murowanego budynku. Wysokiej jakości materiały, innowacyjne projekty i dobra izolacja sprawiają, że dom kanadyjski jest zarówno tani w budowie, jak i utrzymaniu. Na stronie mawit.com.pl znajdziesz przykładowe realizacje parterowych i piętrowych domów wykonanych ze specjalnie przygotowanego drewna.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com