a
HomeDom i wnętrzeEfektywny i efektowny remont łazienki

Efektywny i efektowny remont łazienki

Efektywny i efektowny remont łazienki

Ceramika łazienkowa

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym dosyć często należy przeprowadzać remont. Ceramika łazienkowa oraz kafelki dosyć szybko się zużywają. Jest to spowodowane częstym używaniem elementów sanitarnych oraz wysoką wilgotnością powietrza. Od czego należy zacząć, biorąc się za remont łazienki?

PO PIERWSZE – WYBIERZ DOBREGO SPECJALISTĘ!

Naprawa czy montowanie nowych elementów ceramiki łazienkowej nie jest prostym zadaniem. Jeżeli nie znamy się na hydraulice, nie warto samemu brać się za remont łazienki. W dzisiejszych czasach rynek usług jest przeogromny i nawet w mniejszych miejscowościach nie powinno być problemu ze znalezieniem wykwalifikowanego hydraulika. Dobrym pomysłem jest poproszenie znajomych lub rodziny o radę – być może w przeszłości korzystali z usług danego montera i byli zadowoleni. Zatrudnienie specjalisty „po znajomości” ma duże plusy – będziemy wiedzieć na sto procent, że dana osoba nas nie zawiedzie i podłączy wszelkie urządzenia sanitarne w prawidłowy sposób.

PO DRUGIE – DOBIERZ ERGONOMICZNĄ CERAMIKĘ ŁAZIENKOWĄ

Ceramika łazienkowa ma to do siebie, że piękny design nie zawsze idzie w parze z ergonomią. Sedesy czy umywalki o wymyślnych kształtach są na ogół trudne do podłączenia do kanalizacji. Co więcej, zbyt oryginalne i osobliwe wzornictwo szybko się opatrzy. Warto więc zainwestować raczej w klasyczne rozwiązania. Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany dany element sanitarny. Najlepiej postawić na ceramikę o niewielkiej porowatości, która nie chłonie wody i wolniej się brudzi. Takie materiały jak szkło, drewno czy stal nierdzewna są dużo trudniejsze do utrzymania w czystości.

PO TRZECIE – KAFELKI DOBREJ JAKOŚCI

Podobnie jak z ceramiką łazienkową, przy doborze kafelków warto zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania. Dobrze położone ceramiczne kafelki będą proste w codziennej pielęgnacji. Ostatnio modnym stało się stosowanie drewna w łazience. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest niezwykle efektowne. Jednakże, drewno ma wiele wad. W przypadku, gdy łazienka jest mała i słabo wentylowana, drewno może zacząć butwieć i gnić, powodując rozwój pleśni i brzydki zapach. Po drugie, czyszczenie drewnianej podłogi jest bardzo czasochłonne.

PO CZWARTE – PRAWIDŁOWY DOBÓR KOLORÓW

Przy okazji remontu wiele osób chce „zaszaleć” i wprowadzić do pomieszczenia barwny akcent. Jest to bardzo dobry pomysł, jednakże należy pamiętać o umiarze. Szczególnie w małych łazienkach lepiej unikać jaskrawych czy ciemnych kolorów. Jasne kolory, takie jak klasyczna biel, sprawią że pomieszczenie wyda się przestronniejsze. W większej łazience sprawdzi się drobny kolorowy akcent, taki jak na przykład wielokolorowa mozaika. Również ciekawym rozwiązaniem jest zakupienie elementu ceramiki łazienkowej w mocnym kolorze. Na przykład błękitna misa umywalki ożywi pomieszczenie i nada mu oryginalności.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com