a
HomeZdrowie i urodaKto może poddać się zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi?

Kto może poddać się zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi?

Kto może poddać się zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi?

Chirurgiczne powiększanie piersi

Medycyna na przestrzeni kilkudziesięciu lat bardzo się rozwinęła. Obecnie możliwe jest przeprowadzanie bardzo wielu zabiegów, które pozwolą wielu kobietom odzyskać wiarę w siebie. Do tego typu zabiegów możemy zaliczyć chirurgiczne powiększanie piersi. Czym jest ten zabieg i kto może się na niego zdecydować?

Chirurgiczne powiększanie piersi

Zabieg chirurgicznego powiększania piersi znajduje coraz więcej zwolenniczek. Jest to prosta operacja, dzięki której możemy zwiększyć rozmiar naszego biustu. Polega ona na wszczepieniu odpowiedniego implantu w pierś, dzięki temu biust staje się większy. Jest to bardzo prosty zabieg, który trwa około dwóch godzin. W tym czasie pacjenta znajduje się w narkozie. Zabieg chirurgicznego powiększania piersi polega na nacięciu piersi i wszczepieniu w nią odpowiedniego implantu. Warto wiedzieć, iż możemy wyróżnić dwa najczęściej stosowane rodzaje implantów. Są to implanty wypełnione solą fizjologiczną, a także mogą być one wypełnione żelem sylikonowym. Ostatni typ jest najczęściej stosowany przez chirurgów plastyków, jednak wybór implantu zależy od stanu piersi każdej pacjentki. Warto wiedzieć, iż kształty implantów także mogą być bardzo różne. Możemy wyróżnić między innymi implanty anatomiczne, a także implanty okrągłe. Jednak istnieje także technika, która nie wymaga wszczepienia sztucznego implantu w piersi pacjentki. Możliwy jest obecnie także przeszczep tkanki tłuszczowej. Autogenna tkanka tłuszczowa zostaje pobrana z miejsca na ciele pacjentki, gdzie jest jej najwięcej i kolejno zostaje przeszczepiona do piersi. Jest to coraz bardziej powszechnie stosowana metoda, ponieważ przeszczep własnej tkanki gwarantuje nam, iż wprowadzony materiał do piersi nie ulegnie odrzuceniu. Zatem kto może zdecydować się na chirurgiczne powiększanie piersi?

Kto może zdecydować się na chirurgiczne powiększanie piersi?

chirurgicznemu powiększaniu piersi poddaje się coraz więcej kobiet. Zdecydowanie największą grupę wciąż stanowią kobiety, które pragną jedynie powiększyć swoje piersi w celach estetycznych. Jednakże nie możemy zapominać także o tym, iż na zabieg chirurgicznego powiększania piersi decydują się także pacjentki, które na skutek choroby lub też nieszczęśliwego wypadku utraciły pierś. Warto dodać, iż pacjentkami klinik chirurgii plastycznej są często Panie, które posiadają piersi asymetryczne. Jest bardzo wiele przypadków, z powodu których kobiety zgłaszają się do klinik. Jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie kobiety, pomimo posiadania różnorodnych defektów, zakwalifikują się do zabiegu. Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu zabiegu jest przede wszystkim infekcja. Nie jest on również wykonywany u kobiet w ciąży oraz ze stanem zapalnym skóry.

Chirurgiczne powiększanie piersi jest bardzo popularnym zabiegiem, na którego przeprowadzenie decyduje się coraz więcej kobiet.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com