a
HomeCiekaweElantra – bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Elantra – bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Elantra – bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Hyundai ElantraWypadki samochodowe to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Sprzyjają im kiepskie warunki pogodowe, nieodpowiedzialne zachowania, źle utrzymane drogi, a także pojazdy nieprzystosowane do jazdy po nawierzchniach gorszej jakości. W krajach, gdzie modernizacja dróg przebiega sukcesywnie, lecz powoli, lepiej jest zatem zainwestować w samochód, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Hyundai Elantra to kompaktowy, 4 – drzwiowy sedan, który jest produkowany już od 1990 roku. Do modelu stale wprowadza się nowe udogodnienia, tak by jazda nim była nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa. Co ciekawe, Elantra nie wszędzie jest znana pod tą samą nazwą – w zależności od rynku zmieniają się one (np. na Lantra, Avante czy nawet i35). Poza funkcjonalnością Elantra to z pewnością pojazd ładny, o opływowym kształcie, dużych lampach, 17 calowych obręczach kół, a także diodowych tylnych światłach – ogólnie – dynamicznym wyglądzie. Od 2012 roku istnieje możliwość nabycia pojazdu w wersji 2 – drzwiowej (coupe). Za oceanem dostępny jest także model hatchback Elantra GT (cieszący się tam dużą popularnością).

A w środku…

Wnętrze pojazdu cechuje wysoka jakość- zarówno materiałów, jak i poszczególnych elementów wyposażenia. Deska rozdzielcza jest bardzo czytelna, a zarazem nie pozbawiona elegancji. Przestrzeń pasażerska jest naprawdę spora – zarówno z przodu, jak i na tylnych miejscach. Na uwagę zasługują również podgrzewane siedzenia (tylne i przednie – to prawdziwa gratka dla „zmarzluchów”), oczywiście fotele posiadają opcję regulacji, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Do udogodnień zaliczyć możemy także: klimatyzację regulowaną automatycznie, elektryczne szyby z funkcją bezpieczeństwa. Komfort podróży podnosi też wszechstronny system audio wyposażony nawet w gniazdo USB, AX czy iPod. Przestrzeń bagażowa w samochodzie jest średnich rozmiarów i wynosi 485 litrów.

Jak „on” się prowadzi!

Samochód prowadzi się dynamicznie – niezależnie od tego, czy pokonujemy drogę prostą, czy też obfitującą w łuki i zakręty. To zasługa precyzyjnego i szybko reagującego układu kierowniczego, dzięki któremu każdy manewr może być wykonany bezpiecznie. Model Elantra wyposażony jest we wszelkie udogodnienia. Za bezpieczeństwo odpowiadają nie tylko poduszki powietrzne, ABS, ale też VDC (system elektronicznej stabilizacji). Z kolei system ułatwiający parkowanie to komponent, który ułatwi życie nie tylko początkującym kierowcom. Skrzynia biegów jest manualna, a pojemność zbiornika mieści 50 litrów paliwa. Jego silnik posiada przy tym dobre parametry, a spalanie paliwa utrzymuje się na ekonomicznym poziomie. Najnowszy model wyposażono w silnik 1.6 MPI o mocy 132 KM. Spala on średnio (w cyklu mieszanym) około 6.4 litra na 100 kilometrów. Silnik pracuje przy tym cicho, pozwala dopasować prędkość do umiejętności kierowcy. Elantrę V można nabyć w kilku wersjach – różniących się w aspekcie wyposażenia: Classic Plus, Comfort oraz Style. Występują między nimi dość znaczące różnice cenowe (jednak nie tak wysokie, jak w przypadku modelu Hyundai i10).

Więcej o Hyundai Elantra

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com