a
HomeZdrowie i urodaJak dbać o zdrowie?

Jak dbać o zdrowie?

Jak dbać o zdrowie?

jak dbać o zdrowieZdrowie jest najważniejsze i każdy to powie. Niestety nie każdy z nas wie dokładnie, jak o nie dbać. Tak naprawdę na jego stan wpływa nie tylko regularne chodzenie do lekarza, ale również wiele aspektów naszego życia – tryb spędzania wolnego czasu, praca, dieta, ćwiczenia, ruch lub jego brak, problemy rodzinne, sercowe itd. Jak dbać o zdrowie? Oto kilka wskazówek, od czego należy zacząć i na co trzeba zwrócić uwagę.

Zdrowie w teorii

Na zdrowie niejednokrotnie trzeba sobie zapracować. Mówiąc to, mamy na myśli oczywiście pracę w postaci prowadzenia odpowiedniego trybu życia. W pierwszej kolejności niezwykle ważna jest dieta. Po pierwsze, warto zacząć zdrowo się odżywiać i do swojego menu wprowadzić dużo m.in.: warzyw, owoców – zawierają one dużo witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, białka – jest podstawowym budulcem naszego organizmu, a jego brak sprawia, ze tracimy odporność i łatwiej o przeziębienie, magnezu – odpowiada za pracę naszego serca. Warto również zainwestować w suplementy diety. Każdy lekarz powie, że ruch to zdrowie. Im więcej się ruszamy, tym lepiej. Odpowiednie dotlenienie organizmu wpływa na lepszą pracę naszego układu krwionośnego i oddechowego. Ponadto wpływa również na nasze samopoczucie, które jest niezwykle ważne. Stres może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i to nie tylko psychicznym, ale również fizycznym, dlatego czasem warto zwolnić tempo i na chwilę usiąść, odpocząć i się zrelaksować.

Zdrowie w praktyce

Wszystko w teorii brzmi dobrze, ale jak to zrobić? Po pierwsze regularnie się badajmy. To jest podstawa długiego życia. Po drugie, zwracajmy uwagę na to, co jemy. Czytajmy dokładnie etykiety, a przede wszystkim skład wszystkich produktów. Niektórzy mówią, że jeżeli w składzie jest coś, czego nie znamy, nie kupujmy tego. Najpierw dowiedzmy się, czemu dany składnik służy. Nie faszerujmy się antybiotykami – a jeżeli już to tymi naturalnymi – cebula, czosnek, cytryna. Stosujmy suplementy diety. Dzisiaj tak naprawdę każda apteka internetowa i stacjonarna je posiada. Chodźmy na spacery, a wiosną i latem auto zamieńmy na rower. Będzie taniej i zdrowiej. W miarę możliwości zapiszmy się na basen lub siłownię. Zwróćmy uwagę również na kosmetyki, jakich używamy. To także ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Dbanie o zdrowie wcale nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Wystarczy tylko chcieć.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com