a
HomeCiekaweJak kupić mieszkanie?

Jak kupić mieszkanie?

Jak kupić mieszkanie?

jak kupić mieszkanieZakup mieszkania nie jest wcale taki łatwy. Okazuje się, że często mamy problemy na etapie wyboru mieszkania, nie mówiąc już o różnego rodzaju formalnościach, których trzeba dopełnić, a o których istnieniu nawet nie mamy zielonego pojęcia. Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać? Oto kilka rzeczy na temat tego, jak kupić mieszkanie.

Wybór mieszkania

Każdy z nas ma w głowie wyobrażenie idealnego mieszkania. Niestety gdy przychodzi do jego zakupu, są one konfrontowane z rzeczywistością. Niejednokrotnie okazuje się, że albo samo mieszkanie jest ładne , duże i przestronne, albo znajduje się w dobrej lokalizacji, a połączenie obydwu tych rzeczy może okazać się niemożliwe. To właśnie dlatego w pierwszej kolejności zastanówmy się nad tym, co jest dla nas ważniejsze – lokalizacja, piętro, metraż, widoki czy może sam rozkład mieszkania. Zanim wybierzemy się do agenta nieruchomości, warto zrobić taką listę i racjonalnie przez nią przebrnąć. Jeżeli już określimy nasze wymagania względem nowego lokum, czas znaleźć dewelopera lub firmę, za pośrednictwem której kupimy mieszkanie. Najlepiej jest skorzystać z poleconej wcześniej agencji. Jeżeli takiej nie posiadamy, najłatwiej jest wpisać w pole wyszukiwarki hasło „mieszkania łódź nowe”, „mieszkania łódź rynek wtórny”, a od razu pojawi nam się cała lista ofert, z których będzie można wybrać to idealne miejsce dla nas i naszej rodziny.

Formalności

Zakup mieszkania niesie za sobą wiele różnych formalności. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o kredycie i wybrać najlepszą ofertę. Jeżeli nie jesteśmy znawcami w tej dziedzinie i nie bardzo wiemy, co wybrać, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który tak naprawdę przeprowadzi nas przez wszystkie etapy i ułatwi zdobycie dofinansowania. Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego, warto dopilnować kilka ważnych kwestii. W przypadku nowych mieszkań, warto sprawdzić status prawny gruntu oraz to, czy dana firma otrzymała pozwolenie na budowę. W przypadku mieszkań używanych, warto udać się do Sądu Rejonowego i zajrzeć w księgi wieczyste. Nigdy nie zapominajmy o podpisaniu umowy. Zawsze skonsultujmy ja z prawnikiem, abyśmy byli w pełni świadomi tego, co podpisujemy. Jeżeli odkupujemy mieszkanie od kogoś, zawsze podpisujmy umowę przedwstępną.

Zakup mieszkania to bardzo poważna sprawa, inwestycja na lata, którą dokładnie trzeba przemyśleć i sprawdzić.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com