a
HomeDom i wnętrzePlace zabaw na nowych osiedlach mieszkaniowych

Place zabaw na nowych osiedlach mieszkaniowych

Place zabaw na nowych osiedlach mieszkaniowych

metropolis-498406_1280Nowe mieszkanie na ogół poszukują młodzi ludzie, którzy planują założyć lub powiększyć rodzinę. Takie osoby dużą uwagę przykładają do lokalizacji mieszkania, jego otoczenia i dostępnych udogodnień dla rodziców i dzieci, takich jak choćby nowoczesny, dobrze wyposażony i ładny plac zabaw dla dzieci.

Plac zabaw na terenie osiedla to miejsce rekreacji i odpoczynku dla dzieci oraz ich opiekunów, dlatego musi spełniać określone funkcje, a także niemałe oczekiwania użytkowników. Wszystkie znajdujące się na nim atrakcje powinny sprzyjać dobrej zabawie, pobudzać wyobraźnię dzieci i zachęcać  je do działania, ale przede wszystkim muszą być bezpieczne. Warto więc oglądając mieszkania na sprzedaż, zwrócić uwagę także na ten aspekt.

Na osiedlowym placu zabaw nie może zabraknąć takich obiektów jak np. drabinek, huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy i innych ciekawych obiektów małej architektury. Wszystkie atrakcje powinny być dostosowane do dzieci w różnym wieku, czyli należałoby zainstalować akcesoria do zabawy zarówno dla maluchów, jak i dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nie może też zabraknąć ławek i innych miejsc odpoczynku dla opiekunów (rodziców).

Istotnym elementem placu zabaw jest jego położenie. Dobrze, gdy nie znajduje się on zbyt blisko domów mieszkalnych, a otoczony jest bezpiecznym ogrodzeniem i zielenią. Wokół powinny również rosnąć drzewa, które osłonią miejsce zabaw przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Nowoczesny plac zabaw oprócz rozrywki powinien dostarczyć dzieciom możliwość rozwoju pod względem umysłowym oraz fizycznym. Warto, by jego wyposażenie i otoczenie w sposób naturalny sprzyjało edukacji i aktywności. Liczne drzewa, krzewy, kwiaty, zielone zakątki, bazy, kryjówki świetnie nadają się do rozwijania nowych umiejętności dzieci, jak również tworzą zdrowy mikroklimat i przyjazne otoczenie dla licznych owadów i ptaków, które także mogą być elementem edukacji dzieci.

Dane pochodzą ze strony PBG Erigo Poznań

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com