a
HomeCiekaweJak pakować prezenty?

Jak pakować prezenty?

Jak pakować prezenty?

torby ozdobne

Obdarowywanie prezentami osób bliskich jest niewątpliwie bardzo przyjemne – warto jednak pamiętać, że tak samo jak zawartość prezentu ważne jest odpowiednie opakowanie. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem materiałów do pakowania – są one dostępne w sieci, sklepach papierniczych, supermarketach.

Gdzie szukać inspiracji do pakowania podarków?

Pragnąc zapakować prezent w sposób oryginalny warto zainspirować się licznymi zdjęciami i propozycjami na portalach dekoracyjnych w sieci. Nierzadko piękne opakowanie możemy wykonać sami, niewielkim nakładem pracy, a efekt będzie naprawdę oszałamiający! Co możemy wykorzystać? Z pewnością kolorowe papiery, torby ozdobne, liczne wstążki, ale też nietypowe drobiazgi: koraliki, brokat, gałązki, zasuszone kwiaty, liście, szyszki. Każdy z tych elementów można przytwierdzić za pomocą gorącego kleju. Jeśli nie posiadamy zdolności plastycznych – nic straconego. Podobną dekorację paczki wykona dla nas kwiaciarka czy florystka!
Oczywiście wygodne okaże się skorzystanie z klasycznej, eleganckiej torby papierowej. Posiadają one wzmacniane dno, przez co bez wahania możemy do nich włożyć nieco cięższe przedmioty. Torebki zaopatrzone są w wycięte uchwyty lub tekstylne rączki. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie nam dostarczyć i wręczyć prezent.

Modne pakowanie prezentów

Jak w każdej innej dziedzinie również pakowanie prezentów podlega modzie. Obecnie najmodniejsze jest stosowanie naturalnych materiałów oraz łączenie ich na zasadzie kontrastu. Najczęściej spotykamy wykorzystanie klasycznego, szarego papieru z mocnymi akcentami kolorystycznymi: czerwonymi wstążkami, błękitnym brokatem. Takie zestawienie wygląda niezwykle szykownie, a dodatkowo nawiązuje do proekologicznej filozofii.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com