a
HomeDom i wnętrzeJak wybrać pościel dla dziecka?

Jak wybrać pościel dla dziecka?

Jak wybrać pościel dla dziecka?

pościel licencyjna

Pościel, pod którą śpią nasze maluchy, ma olbrzymi wpływ na jakość nocnego odpoczynku. A to, czy i jak dziecko się wysypia, wpływa z kolei na rozwój naszej pociechy – właśnie dlatego wybór pościeli dla dziecka jest aż tak ważny.

Po pierwsze, materiał

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku maluchów jest zawsze pościel wykonana z naturalnych materiałów, sztuczne dodatki po prostu nie gwarantują właściwego komfortu snu. Poszewki wykonane z bawełny zapewniają odpowiednie odprowadzanie potu i są łatwe do utrzymania w czystości, bo bez problemu można prać je w pralce.

Po drugie, rozmiar

Warto wiedzieć, że pościel dla dzieci z reguły występuje w trzech podstawowych rozmiarach: 140x200cm, 160x200cm, 100x135cm i wbrew pozorom dopasowanie odpowiedniego wymiaru i do wieku dziecka, i do wielkości łóżeczka nie jest bez znaczenia, a nawet jest ważniejsze, niż można by przypuszczać. Pościeli naprawdę nie warto kupować na zapas, bo maluchowi pod za dużą kołdrą będzie się po prostu źle i niewygodnie spało. Za mała pościel, z oczywistych względów, też nie jest najlepszym pomysłem.

Po trzecie, wzór

W przypadku maluchów świetnie sprawdza się pościel licencyjna. Powody są przynajmniej trzy. Po pierwsze, maluch śpi w towarzystwie ulubionych bajkowych postaci, co może być wyjątkowo pomocne w przypadku, gdy dziecko ma problemy z zasypianiem. Po drugie, pościel produkowana na licencji zazwyczaj wykonana jest z wyjątkową dbałością o detale, bo od jej jakości zależy dobre imię całej marki. Po trzecie, pościel licencyjna wprowadza bajkową i uroczą atmosferę do całego pokoju dziecięcego.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com