a
HomeBiznesJak znaleźć prawników którzy poprowadzą prawną ochronę Twojej własności intelektualnej

Jak znaleźć prawników którzy poprowadzą prawną ochronę Twojej własności intelektualnej

Jak znaleźć prawników którzy poprowadzą prawną ochronę Twojej własności intelektualnej

Znalezienie dobrego biura patentowego wymaga trochę wysiłku szczególnie kiedy za prawa autorskie mogą zabierać się adwokaci, i prawnicy bez większego doświadczenia specjalizacji. Nie chcemy oczerniać tutaj żadnej z omówionych grup zawodowych, dlatego trzeba podkreślić że ostatnio na rynku zaczęły funkcjonować firmy podszywające się pod profesjonalne usługi, które w niskiej cenie oferują niewiele. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie obietnice rzucane na wiatr.

 

Wyspecjalizowane biuro patentowe zajmuje się kilkoma lub kilkunastoma obszarami działalności – z reguły branżami, w której ma kilku większych klientów wymagających stałej pracy. Opieka prawna nad nimi wymaga stałego monitorowania rynku oraz litery prawa.

Z tego powodu nie są to tanie usługi natomiast z pewnością można stwierdzić, że są skuteczne.

No co warto zwrócić uwagę poszukując biura patentowego spełniającego wymagania.

Na pierwszy rzut oka dobrze jest zrobić lekcje potencjalnej wiór przejrzeć oferty stron internetowych, pod kątem ich aktualności i zakresu działania.

O ile kwestia estetyki wyglądu strony internetowej może być całkowicie drugorzędna, o tyle jest Ważnym aspektem reprezentacyjnym. Dlatego każda szanująca się firma która idzie z duchem czasu z pewnością zadba o swoją wizytówkę w sieci.

Jeżeli chodzi o zakres usług z reguły nie zobaczycie państwo portfolio na stronach biur patentowych, bo wszystkie działania są obwarowane umowami poufności. Z drugiej strony serwisy chwalące się tysiącami zarejestrowanych znaków towarowych mogą w pewien sposób grać o uwagę. Warto podkreślić że ilość nie świadczy o merytoryczne i skuteczności działania. Podobnie sprawa ma się z rejestracją znaków czy pozyskiwaniem patentów. Stopień skuteczności otrzymanych praw wyłącznych W pewnym stopniu zależy od tego co klient chce opatentować, lub na to uzyskać znak towarowy. Nie zawsze jest to możliwe i w niektórych przypadkach kancelarię po prostu rezygnują z działania winnych modyfikują produkt lub opis działania urządzenia, tak aby mógł otrzymać prawa wyłączne. Zdarzają się również sytuacje że tego typu działania zupełnie zmieniają oblicze produktu i w konsekwencji nie jest takim hitem sprzedażowym jak towar bez znaku.

Następnym etapem wyboru biura patentowego są konsultacje z rzecznikiem. Podczas tego etapu właściwie poznamy cały proces, zakresy cenowe, a także to w jaki sposób będą oni w stanie sprostać naszym oczekiwaniom podczas rozmowy warto pytać o wcześniejsze realizacje w tego typu problemach.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com