a
HomeTechnologiaJaki toner wybrać?

Jaki toner wybrać?

Jaki toner wybrać?

Planując zakup akcesoriów do drukarki, warto rozważyć opcję zamienników. Jednym z przykładów są tonery, których zamienniki znajdziemy w wielu sklepach. Na rynku, są dostępne przeróżne ich rodzaje, w korzystnych cenach, ale skąd mamy wiedzieć, na który się zdecydować?

Oryginał kontra zamiennik

Marki przodujące w produkcji faxów, kserokopiarek, czy drukarek typu Brother, HP, Canon, Lexmark, czy Samsung, zajmują się także wytwarzaniem akcesoriów do nich. Jeśli chodzi o tonery, w oryginalnej wersji, są one tworzone z myślą o konkretnym modelu i firmie, dlatego kupując je, mamy pewność idealnej współpracy. Ponadto przed wejściem na rynek, są dokładnie badane i przechodzą liczne testy. Nie da się jednak ukryć, że ich cena jest jednak stosunkowo wysoka.

W przypadku zamienników, pierwszą widoczną różnicą jest cena. Jest ona znacznie niższa, przy takiej samej wydajności. Wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i produkuje tańsze tonery zamienniki, których jakość jest równie na wysokim poziomie. Jeśli wybierzemy odpowiedni, mamy gwarancję świetnej jakości wydruku. Są polecane szczególnie do domowego użytku, ale niekiedy i firmy decydują się na to rozwiązanie.

Czy warto przepłacać?

Oczywiście są osoby, które tonerów zamienników nie uznają, ze względów praktycznych, ponieważ być może trafili na słabej jakości produkt w przeszłości. Przekonanie o tym, że zamiennik nigdy nie dorówna oryginałowi, jest poniekąd prawdziwe, ale w użytku codziennym prawdopodobieństwo, że zauważymy różnicę w jakości wydruku jest niewielkie. Przede wszystkim warto przed zakupem poradzić się osoby, która pomoże nam z doborem.

Tak na prawdę najlepszym sposobem na to, aby przekonać się, czy tonery zamienniki podołają naszym oczekiwaniom, jest ich zakup i samodzielne przetestowanie. Koszt nie jest duży, a bardzo możliwe, że więcej nie sięgniemy po oryginalny, droższy produkt, w szczególności, jeśli potrzebujemy go na własny użytek.

Gdzie kupimy zamiennik?

Zamiennik dostaniemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto wcześniej porozmawiać ze sprzedawcą, w celu wybrania najlepszego dla nas modelu. Jeśli zdecydujemy się na zakup przez internet, zaczerpnijmy nieco wiedzy na podstawie opinii klientów, którzy przetestowali produkt.

Oprócz tonerów, bardzo często są poszukiwane tusze, bębny, czy taśmy, które również są produkowane w zamiennej formie. Oczywiście one także są korzystniejsze pod względem ceny i na ogół nie ma między nimi wielkiej różnicy, jeśli chodzi o działanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery zamienniki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com