a
HomeDom i wnętrzeJakie zadaszenie tarasów wybrać?

Jakie zadaszenie tarasów wybrać?

Jakie zadaszenie tarasów wybrać?

Popołudnie spędzone na tarasie czy w ogrodzie z pewnością pozwoli na zregenerowanie sił i odpoczynek. Taka przestrzeń wypoczynkowa okaże się świetnym miejscem dla każdego domownika. Poprzez odpowiednią aranżację możemy nie tylko stworzyć tam miejsce do relaksu, ale również do spożywania posiłków, pracy czy spotkań w gronie znajomych. Aby bezpiecznie korzystać z uroków lata warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Jakie wybrać?

Znajdź idealną tarasolę!

Wśród nowoczesnych rozwiązań związanych z zadaszeniem tarasów warto rozważyć piękne tarasole. Zadaszenie tarasówpozwoli na skuteczną ochronę przed silnym promieniowaniem słonecznym, a co za tym idzie: przed poparzeniami, odwodnieniem czy nawet udarami słonecznymi. Obecnie tarasole to jednak nie tylko skuteczna ochrona przed słońcem. Zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło na ochronę także przed deszczem, a dodatkowe panele boczne sprawią, że również w ciągu wietrznych dnia będziemy mogli cieszyć się chwilami na tarasie.

Jak zbudowana jest tarasola?

Nowoczesne tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Elementy łączone są ze sobą w taki sposób, aby przy jak najmniejszej liczbie podpór można było zadaszyć jak największą powierzchnię tarasu. Aluminium malowane proszkowo jest zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji wybiera sam kupujący z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody.

Dach chroniący przed słońcem i deszczem

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – najchętniej wybieranymi są dachy lamelowe, wykonane z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Takie rozwiązanie pozwala na regulowanie ilości słońca wpadającego pod tarasolę i lepszą cyrkulację powietrza. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy z tkaniny poliestrowej.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com