a
HomeCiekaweŻegluga po Morzu Bałtyckim

Żegluga po Morzu Bałtyckim

Żegluga po Morzu Bałtyckim

Urlop spędzony nad morzem może być wyjątkowo dobrym pomysłem. Żeglowanie nie jest sportem zarezerwowanym jedynie dla profesjonalistów. Oczywiście podjęcie się sterowania jachtem bez uprawnień jest nielegalne, ale nauczenie się tego w stopniu podstawowym nie jest niezwykle trudne. Warto jednak w każdej sytuacji budzącej wątpliwości zasięgnąć rady specjalisty.

Żeglowanie raz w roku

Posiadanie własnego jachtu opłaca się jedynie wtedy, kiedy miejsce zamieszkania znajduje się nad morzem, wyuczony zawód to żeglarz lub kiedy posiada się firmę oferującą wycieczki po morzu. W ostatnim wypadku również jednak nie trzeba posiadać tego środka transportu na własność.
Jeżeli celem jest pojedynczy urlop, raz w roku, zakup jachtu jest pomysłem ryzykownym lub po prostu irracjonalnym. Późniejsza sprzedaż jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem, ponieważ popyt na jachty nie jest znowu aż tak duży. Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim jest lepszym rozwiązaniem.

Czartery

Dysponując czasem i gotówką można zdecydować się na wynajem jachtu z załogą lub bez – trzeba jednak pamiętać, że aby wynająć jacht bez załogi trzeba mieć uprawnienia umożliwiające sterowanie tym środkiem transportu. W innym wypadku nie dojdzie nawet do spisania umowy.
Osoby indywidualne jednak w dużo mniejszym stopniu korzystają z oferty czarterów. Głównym klientem są firmy, które oferują wycieczki urlopowiczom. Właściciel firmy wycieczkowej nie musi sobie zaprzątać głowy serwisowaniem sprzętu, czy regularnym przeglądem technicznym. Wynajęty na umówiony czas jacht oddać należy w umówionym miejscu według zapisanych w umowie warunków.

Morze Bałtyckie

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim jest coraz bardziej popularny, a niesłabnące zainteresowanie tak i rodaków, jak i obcokrajowców wciąż napędza nowych klientów, którzy zafascynowani morskim klimatem chcą poczuć go na własnej skórze.
Rezygnacja z indywidualnego czarterowania jachtu na rzecz spędzenia miłych chwil na tymże z innymi ludźmi znacznie obniży koszty, a zapewni niezapomniane, wyjątkowe chwile.

Profesjonalna załoga

Oprócz osoby sterującej możliwe jest wynajęcie większej ilości osób, które zajmą się gośćmi lub pomogą pod względem technicznym.
Coraz częstszym jest wynajmowanie jachtów na imprezy okolicznościowe, gdzie większa ilość załogi jest niezwykle pożądania. Czarteru jachtu na Morzu Bałtyckim może dokonać tak prywatna osoba, jak i firma.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com